Artık iPhone 6c’nin ayak sesleri iyiden iyiye duyulmaya başladı. Son günlerde iPhone 6c’nin analizleri, raporları daha çok gelmeye başladı. Bu da iPhone 6c’nin yakın zamanda tanıtabileceğini gösteriyor. Ancak bu sabah gelen yeni bir raporda, iPhonce 6c’nin beklendiği gibi 2016’nın başında değil, iPhone 7 ve 7 Plus ile birlikte Eylül ayında tanıtılacağı yazıyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo(Apple’a yakın bir isim) ise böyle düşünmüyor. Kuo, iPhone 6c’nin 2016’nın ilk çeyreğinde seri üretimine başlanacağını iddia ediyor.

Bunun dışında Kuo’nun en çok dikkat çeken iddiası ise cihazın fiyatıyla ilgili. Kuo, iPhone 6c’nin 500 doların aşağısında, 400-500 dolar arasında bir fiyata sahip olmasını bekliyor. Bu, iPhone 6c’nin 16GB iPhone 6s’ten 149 ile 249 arasında daha ucuz bir fiyata sahip olacağı anlamına geliyor.

Öte yandan son gelen bilgilere göre, Apple Pay desteğine sahip olması beklenen iPhone 6c, gücünü Apple A9’dan alacak. Bunun yanında cihazın kamera donanımının ise iPhone 5s ile benzer yani, 8MP arka, 1.2MP ön kamera olması bekleniyor.

Son olarak, Apple’ın yıl sonuna kadar 20 milyon iPhone 6c satmayı hedeflediği söyleniyor. Apple, bunu ise “uygun fiyat” politikası ile gerçekleştirebilir. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?