Kişiye ve uygulamaya özel tasarım ve üretim taleplerini karşılayan Türkiye’nin ilk ve tek 3B Dijital Fabrikası +90, Türk sanayisi ve tasarımcılarını katmanlı üretim teknolojileri ile tanıştırmış ve 2005’ den bu yana verdiği hizmet ile sektörünün lideri olmuştur. Dijital imalat sektöründe önemli bir noktada yer alan +90 3B Dijital Fabrika, mühendislik bilgisini ve tecrübesini birleştirerek her türlü ürünü kısa sürede ve uygun maliyet ile üretmektedir.

90-3b-dijital-fabrika

1000’e kadar acil parça üretimi gerçekleştiren +90 3B Dijital Fabrika, müşterilerin ihtiyaçlarını güvenle karşılamaktadır. +90 3B Dijital Fabrika proje danışmanları, tasarımın ve müşterinin ihtiyaçlarına göre farklı üretim teknolojilerinden en uygun olanı belirlemektedir. Genel olarak Katmanlı Üretim Teknolojileri olarak adlandırılan Voxeljet, Polyjet, SLS gibi yöntemlerin yanı sıra Silikon, Hızlı Kalıplama yöntemini de kullanmaktadır. Örneğin; 3B üretimi yapılacak parçada üstün dayanıklılık talep ediliyor ise FDM tercih edilmektedir.

Kullanılan teknoloji kadar önemli bir başka konu da malzemelerin şeffaflık, esneklik ya da ısıya dayanıklı olması gibi özellikleri barındırmasıdır. +90 3B Dijital Fabrika, bu sayede tasarımların istenen fiziksel ve mekanik özelliklerine göre hayata geçirmektedir. Teknolojilerin sağladığı avantajlar, +90 3B Dijital Fabrika’nın mühendislik bilgisi ve tecrübesi ile birleşince müşteri memnuniyetini sağlayan etkin ve profesyonel sonuçların ortaya çıkması kaçınılmaz olmaktadır.

+90 3B Dijital Fabrika tarafından hazırlanan fonksiyonel ve estetik parçalar kısa sürede müşterilere teslim edilebilmektedir. Bu parçaların diğer özellikleri; ısıya dayanıklılık, renk, alev almazlık haricinde görsellik özelliği de oldukça önem taşımaktadır. Özellikle sunum amaçlı kullanılan maket ya da prototipler de estetik kaygısı nedeni ile +90 3B Dijital Fabrika, profesyonel işlem sırası sunmakla birlikte boya kalitesine de verdiği önem sayesinde müşterilerini uzun zamandır memnun etmektedir.

90-3b-dijital-fabrika-2

Müşterilerine tasarımlarını ürettikten sonra ayağına kadar götüren +90 3B Dijital Fabrika, hızlı imalat çözümlerini sadece KOBİ’lere değil, bireysel tasarımcılardan büyük firmalara kadar sunmaktadır. Böylece tasarımlarını kaliteli ve ekonomik ürünlere dönüştürmek isteyen herkes bir 3D yazıcıya sahip olmasa da bu yeni nesil teknolojiden +90 3B Dijital Fabrika sayesinde faydalanabilmektedir. Üstelik+90 3B Dijital Fabrika’yı gitmelerine gerek kalmadan, internetin olduğu her yerden web sitesindeki çevrimiçi teklif sayfasına ulaşılarak ulaştırılabilirler. +90 3B Dijital Fabrika ulaştırılan tasarımları gizlilik ilkesine bağlı kalınarak kısa sürede fiyatlandırmaktadır. Tasarım sahibine olan saygısını da onlardan aldığı onay ile üretim aşamasına geçerek gösteren +90 3B Dijital Fabrika, ürettiği parçaları kargo ile müşterisine ulaştırarak işlemleri hızlandırıp, üreticinin de tüketicinin de işini pratikleştirir. Endüstriyel tasarımcılara kadar uzanan geniş bir kitlede yerini almış olan bu ileri teknolojiye ulaşmanın yolu +90 3B Dijital Fabrika’dan geçmektedir.