Bir telefonun “sihirli” olabilmesi için neler gerekiyor? Honor Magic, sizin kim olduğunuzu, şuan ne yaptığınızı ve ne yapacağınızı bilen bir yapay zekaya sahip.

Magic’in gücü hakkında bir kaç örnek vereyim:

  • Cihazı elinize aldığınızda sadece kızılötesi sensörleri sizi taramakla kalmaz, aynı zamanda sizin gerçekten siz olduğunuzu anlamak için elinizi de tarar(ana ekran tuşu üzerinde parmak izi tarayıcısı mevcuttur).
  • Honor Magic bildirimleri sadece sizi doğruladıktan sonra gösterir, böylelikle meraklı gözler bildirimlerinizi inceleyemez.
  • Cihazın GPS’i ise size çok büyük kolaylıklar sağlamak için bir sihirle bürünmüş. Örnek olarak postaneye gittiğinizde ekranda beliren takip kodunuz ve havaalanına gittiğinizde ekranda beliren uçak biletiniz verilebilir.
  • Eğer etraf karanlıksa, telefon bir flaş ışığı seçeneği gösterebilir. Onu açmak ya da kapatmak isteyip istemediğinize hala kendiniz karar veriyorsunuz ancak el fenerinin parmak uçlarınızda olması teorik olarak onu bulmayı ve kullanmayı daha hızlı ve daha kolay hale getirecektir.
  • Huawei ayrıca, bir konu veya yer hakkında daha fazla bilgi bulmak için ana ekran düğmesini basılı tutmak gibi (Huawei bunu “derin düşünce/deep think” olarak adlandırıyor) Android’de Google Now’ın yeniden markalaştırılmış özellikleri gibi görünen bazı yeteneklere de işaret ediyor.

Genel olarak bakıldığında, bu kadar geniş kapsamlı algılayıcılar görmedim ve çok kullanışlı birer mantığı var gibi geliyor. Kesinlikle kendim için bu “sihirli telefon” Honor Magic‘i denemek istiyorum.

Huawei Honor Magic Özellikleri

Ekran 5.09-inch AMOLED ekran 2560 x 1440 çözünürlük 577ppi
İşlemci 2.3GHz sekiz çekirdek Huawei Kirin 950
Ram 4 GB
Depolama 64 GB
Kameralar Arka: 12MP çift lens sensörü – f/2.2 Ön: 8MP sensör – f/2.0
Batarya 2,900 mAh
Bağlantı Wi-Fi 802.11b/g/n/ac Bluetooth 4.2 MicroUSB (USB 2.0) GPS/AGPS/Glonass/BeiDou Navigation Satellite System
Fiyat 499 €
Yazılım Android 6.0 Marshmallow Honor Magic Live