Bugünkü #InstagramKeşfi yazımda ise yine cisimleri sanata dönüştüren biriyle, Mustafa Demir’le karşınızdayım.

acilarin-insani-instagramkesfi-3

Mustafa Demir 25 Temmuz 1986’da Mersin’de dünyaya gelmiştir. Kendisini tanımam bir önceki #InstagramKeşfi yazım olan Bülent Üstün sayesinde oldu. 18 Kasım 2015’de paylaşmış olduğu görselde maydanoz, biber ve sarımsak gibi sebzelerle yapılmış bir Şerafettin portresi vardı. O zamanlar Instagram kullanıcı adı @mustafadmr33 tü kendisinin. Ama daha sonra hayatındaki acı biberler nedeniyle @manofpepper olarak değiştirmiş olmak var heralde. Şuan kendisinin doğum günü ve bugün artık 30 yaşını doldurdu. Aşağıda da yapmış olduğu ve Bülent Üstün tarafından paylaşılan eserini görebilirsiniz.

Kendisinden bir biografi istemiştim ve dediği üzere biografi olmaz acı hayat olur. 😀 Şuanda kendisi bir çorbacıda garson ve eline geçen güzel biberleri stoklayıp onları eserlere dönüştürüyor. Daha önce amatör olarak grafikerlik yaptığını söylese de benden bilgili olduğu kesindir. Biografisi için bu bilgileri verirken aynı anda müşterilere paça servis etmek için koşuşturuyor. Kendisine bu eserlere atılmasında ise Bülent Üstün’ün büyük bir emeği olduğunu vurgulayarak söylüyor. Kendisine nice yaşlar diliyor ve beğendiğim bir kaç eserini buraya ekliyor.

İyi ki doğdun Acıların İnsanı!

İlk görsel olarak konuya koymuş olduğum şaheseri eklemek istiyorum. Severek izlemekte olduğum Game of Thrones dizisindeki Iron Throne’un acılı bir hali olan Pepper Throne.

Bu da Bülent Üstün ile başlayan serüvenlerinin bir portresi. Duygulandım be.

Yaz kızım.. 😀

Bir kaç şaheser daha bir arada…

#2015bestnine #2015bestnine?

Mustafa Demir (@manofpepper) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Upsss.. Kamera arkası. 😀

Bu da son hali. 😀

Eğer kendisiniyle tanışmak ve bir tas çorbasını içmek isterseniz yolunuz Mersin’e düşünce Çorbacı Zeki Dayı‘ya uğrayabilirsiniz. Ama şunu da eklemek gerek ki dükkan devralındıktan sonra ismini Canan’ın Mutfağı olarak değiştirmişler.

Günaydın ??? #umutsarikaya #çemçük #dudak #biber #medusa #davyjones #naber #naberdergi #karikatür #karikaturhane #karikatur

Mustafa Demir (@manofpepper) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Fazla da uzatmaya gerek yok. Yüzlerce güzel esere https://www.instagram.com/manofpepper/ hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki #InstagramKeşfi‘nde görüşmek üzere.

İsterseniz bir önceki #InstagramKeşfi yazım olan Bülent Üstün – #InstagramKeşfi 2 ‘ye de göz atabilirsiniz.