Activision ve Vivendi Games’in 2007 yılında birleşmesinde sonra ortaya çıkan Activision Blizzard, bildiğiniz gibi World of Warcraft başta olmak üzere Call of Duty ve diğer birçok oyunun yapımcısı. Şirket, mobil oyun alanında milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip olmuş ve hatta efsaneleşmiş olan Candy Crush Saga’nın yapımcısı King’i satın aldı.

Activision Blizzard’ın CEO’su Robert Kotick, önümüzdeki süreçte King’in mobil alan sektöründeki deneyimlerini kullanacaklarını belirtti. Bu sayede oyuncu kitlesinin çok daha önemli bir oranda artacağı belirtiliyor. Yani aslında Activision Blizzard daha geniş kitlelere ulaşabilecek.

5,9 milyar dolar karşılığında Activision Blizzard’ın bünyesine katılan King, son açıkladığı rakamlara göre bir yıl içerisinde 1,9 milyar dolar gelir elde ediyor ve bu rakam üzerinden kazancı ise 568 milyon dolar. King, dünya genelinde toplamda 196 farklı ülkede aylık 474 milyon aktif kullanıcı rakamına ulaştıklarını da yine bu raporla birlikte duyurmuştu. Candy Crush yapımcısı King, bu satınalma sonrasında hisse başına nakit 18 dolar ödeme alacak.