Akdeniz Bölgesi’nin tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan şehri Adana’nın nüfusu 2 milyon 216 bin 475.

Bu nüfus sayısı ile Türkiye’nin en kalabalık altıncı şehri olan Adana’da toplam 15 ilçe bulunuyor. Aynı zamanda ilk sanayileşen şehirlerden Adana’nın ekonomisi, sanayi ve tarıma dayanıyor. Kültürel ve sanatsal etkinliklerinin ağırlık verildiği Adana’da her yıl Çukurova’nın ürünü pamuğu simgeleyen Altın Koza Film Festivali düzenleniyor. Turizm potansiyelinin yüksek olduğu yerlerden Adana’nın kuzey ve doğusunu kaplayan Toroslar, trekking, av turizmi, dağ sporları açısından oldukça uygun bir ortama sahip. Bölgede mağara turizmi, av turizmi, ırmak ve kano turizmi gibi turizm alternatifleri de var.

Adana’nın prim değeri artıyor!

Maden bakımından zengin bir şehir olan Adana, son yıllarda satılık konut fiyat artışıyla dikkat çekiyor. Emlak piyasasında önemli bir yere sahip olan Adana’nın prim değeri yükseliyor. Kentsel dönüşüm ve yeni konut projeleri çalışmalarının hızla devam ettiği şehirde konut fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Adana’da son bir yılda satılık konut fiyatları ne kadar arttı? Adana satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Adana konut piyasasına dair merak edilenler…

Adana satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.13 arttı!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Adana satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.13 artış gösterdi. Adana şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.725 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 20 yıl olarak hesaplanıyor.

Adana satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Adana satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 129 bin 395 TL, maksimum 215 bin 700 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı ise 172 bin 526 TL olarak belirtiliyor.

Adana kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Adana kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 531 ile 885 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 706 TL olarak gösteriliyor.

Seyhan satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Adana’nın en kalabalık ilçesi Seyhan satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.05 azalış gösterdi. Seyhan ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.800 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Seyhan’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 135 bin 20 TL ile 225 bin TL arasında değişiyor.