Alanya bir çok gezi ve aktivite barındıran turistik bir kentimizdir. Adrenalin severler için bir çok tur barındırmaktadır. Eğer yolunuz Alanya’ya düşerse sizlere unutulmaz bir tatil yaşatıcak turları açıklıyoruz. Bu liste en meşhur Alanya Gezileri ile ilgili basit ipuçları edinmek ve tur hakkında bilgi almak için güzel bir kaynaktır.

 

Alanya Yamaç Paraşütü

Adrenalin severler hazır olsun. Alanya’da uçuşa geçebilirsiniz. Toros dağlarından yapılan uçuş keyfi kleopatra plajında son buluyor ve size unutulmaz bir 30 dakika vaat ediyor. Profesyonel uçuş eğitmenleri ile birlikte yapılan tandem atlayışında eğitmen sizi yönlendiriyor ve güzel bir zaman geçiriyorsunuz. Isterseniz eğitmenin profesyonel ekipmanlarıyla çektiği video’yu satın alabilirsiniz fakat sizin bir ekipmanınız var ise bu çekimi kendinizde yapabilirsiniz. Güvenlik bakımından ekipmanınız bir yere sabitlenmiş olarak durması sizin açınızdan yarar sağlar. Alanya yamaç paraşütü her geçen yıl daha geniş kitlelere hitap etmektedir. Sizlerde bu adrenalin dolu turu kaçırmayın.

tr.alanyatours.net-yamacparasutu

 

Alanya ATV Safari

Yine toros dağlarında yapılan adrenalin dolu bir tur ile karşınızdayız. 3 saatlik parkurda yer yer hızlı ve yer yer yavaş gitmeniz gereken yerler vardır. Bu turda kıyafete pek önem vermemeye çalışın. Üstünüz başınız çamur toz toprak olabilir. Günde 2 seans şeklinde yapılır 12 ay boyunca devam eder. Ücretsiz servisleri vardır ve otelden alıp tekrar istediğiniz yere bırakabilirler. Tur başında ufak bir test sürüşü yaptırılır ve direksiyon hakimiyetiniz geliştirilir. Eğer sürmekten korkarsanız veya süremezseniz size bir şoför verilebilir. Grubun başında bir lider olmak zorundadır ve o kişiyi takip etmelisiniz ki geniş parkurda kaybolmayınız 🙂 ATV motorları yeni ve kullanışı rahattır.

tr.alanyatours.net-atv

 

Alanya Jeep Safari

Alanya çevresini off-road eşliğinde gezen adrenalin dolu bir tur daha sizlerle. Her geçen gün daha farklı aktiviteler çıkan Alanya’da vazgeçilmez bir tur olan jeep safari sizlere unutulmaz bir gün geçirtecek. Alanya seyir terası , dimçayı, dim barajı ve çeşitli köyleri görebileceğiniz bu tur 2 defa off-road yapılarak ve su savaşlarına katılarak eğlenebilme imkanı sunuyor. Dimçayında verilen öğlen yemeği açıl büfe şeklinde olur ve istediğiniz herhangi bir yemeği seçebilirsiniz. Alanya jeep safari turu gece ve gündüz olmak şeklinde günde 2 defa yapılıyor. Otelden alma be bırakma servisleri vardır.

tr.alanyatours.net-jeep

 

Sizlere Alanya Turları olarak bir çok tur sunmaktayız. Eğer sizde herhangi bir turu beğenirseniz. Bizlere websitemiz üstünden ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tr.alanyatours.net