Güvenlik önlemleri önemini her geçen gün hızlı bir şekilde artırmaktadır çünkü dünya güvenilmez bir hale gelmektedir. İşte bu yüzden çelik kasalar önemlidir.

alternas-celik-kasa-ve-para-kasalari

İnsanların maddi manevi bir çok değere sahip olan eşyaları vardır. Bu eşyaların güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Çalınması yada bir kazada başına bir şey gelmesi durumunda hem maddi hem manevi bir çok kayıpla karşı karşıya gelinebilir. Bu yüzden bu eşyaları en güvenli şekilde muhafaza etmeniz gerekir. Örnek olarak atalarınızdan kalan değerli bir eşyayı saklamak için bir çelik kasa kullanmanız eşyanın güvenliği için çok önem arz etmektedir. Basit bir şekilde eve giren hırsızlar kasayı açamayacakları için eşyaya ulaşamayacaklardır. Aynı şekilde eğer tercih edeceğiniz kasa yangına dayanıklıysa yangın gibi doğal afetlerde de eşyanızı en iyi şekilde koruyacaktır.

alternas-celik-kasa-ve-para-kasalari-duvar-kasasi

Çelik kasanın bulunmasını zorlaştırmak da hırsızın işini zorlaştırmak için çok önemlidir. Bu yüzden de filmlerde çokça gördüğünüz duvara gömülü kasaların kullanımı da çokça yaygındır. Basit bir şekilde duvara monte edilebilen ve saklanması için tablo ve benzeri bir şey kullanılabilen bu çelik kasalar oldukça güvenilirdir. Uluslararası standartlara göre hazırlanan bu kasalar güvenlik risklerini en ileri şekilde hazırlamak için tasarlanmıştır. Bu tür kasalar hem yangına hem de hırsızlara karşı tasarlanmaktadır. Bu tür duvar kasaları hem elektronik şifreli hemde anahtarlı kullanılarak kapanır ve açılması çok zordur.

alternas-celik-kasa-ve-para-kasalari-sertifikali-celik-kasa

Ve ofislerde kullanılan para kasaları hakkında biraz bilgi vereceğim. Para kasası seçimi yaparken, ihitiyacımızı ve güvenlik risklerimizi karşılayıp karşılamadığını bilmenin en kesin yolu, uluslararası standartlara göre test lerden geçmiş sertifikalı bir kasa satın almak, en kesin ve güvenli çözümdür. Hem elektronik şifreli hem anahtarlı bir para kasası seçimi yapmak güvenlik önlemlerini en üstte çıkartmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde sigorta şirketleri çelik kasa sigortası yaparken, bu sertifikalara sahip kasaları, ait oldukları güvenlik sınıfına göre belirlenmiş limitlerle sigortalarlar.

İşte belirtmiş olduğum bu kriterlere uygun olan kasalar güvenliğiniz için çok uygundur. Tercihinizi bu tür kasalardan yana yapmanız eşyalarınızın ve paranızın güvenliği için en iyisi olacaktır. Çelik kasa fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz hemen www.alternas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.