Amazon, 2007 yılından bu yana e-kitap okuyucusu Kindle’la alakalı önemli adımlar atıyor. Bu süreçte e-kitap sektöründe önemli bir yer erinen Kindle, okumak alışkanlıklarını önemli bir oranda değiştirmiş durumda. Ancak, Amazon her ne kadar e-kitap alanına yatırımlarını önümüzdeki süreçte artıracak olsa da, bir yandan da gerçek kitap mağazaları kuracağını belirtti.

Seattle’daki University Village alışveriş merkezinde açılacak olan Amazon Books, aynı zamanda Amazon.com’un gerçek ve fiziki bir alanı olarak düşünülebilir. Keza firma çevrimiçi alanda 21 yıldır hizmet veriyor ve bu deneyimini artık fiziki olarak da müşterilerine sunmak istiyor. Amazon.com’daki kullanıcıların popüler buldukları ve değerlendirmelerde üst sırada yer alan kitapların Amazon Books’ta yer alacağı da belirtilenler arasında.

Amazon.com’daki fiyatlar, aynı şekilde fiziki mağazada da geçerli olacak. Ek olarak Kindle, Fire Tablet, Fire TV ve Echo gibi ürünler de mağazada yer alacak ve müşterilere bu ürünleri deneyimleme fırsatı sunulacak.

Kaynak: TEKNOLOG