Apple’ın uzay gemisi tasarımlı kampüsünün yapımı ve çalışmaları devam ederken; şirketin Kaliforniya’da (San Jose) yeni bir kampüs inşa etmek için çalışmalara başladığı yönünde bilgiler veriliyor.

Yeni hazırlanacak kampüs, uzay gemisi kampüsünden daha büyük olacak ve yaklaşık olarak 93 bin m2’lik alana inşa edilecek. Yapılan haberlere göre, San Jose şehir yetkilileriyle konuyla alakalı olarak çeşitli görüşmeler yürütülüyor. Yani yapı anlaşması için çeşitli izinler ve prosedürler üzerinde çalışmalar / görüşmeler yapılıyor.

Anlaşmaların gerçekleştirilmesi durumunda şirketin bir an önce çalışmalara başlayacağı belirtilirken; Apple’ın yeni kampüsünü inşa edeceği bölgeden birkaç ay içerisinde farklı birçok araziyi satın aldığı ya da kiraladığı bilgileri de ortaya çıktı.

San Jose yetkilileriyle yapılacak anlaşma sonrasında Apple’ın 93 bin m2’lik alana 15 yıllık inşa haklarını elde etmesi sağlanacak. Her ne kadar şimdilik yeni kampüsle alakalı olarak Apple’dan net bir açıklama gelmemi olsa da, bildiğiniz gibi şirket bu tarz bilgileri gizli tutmayı tercih ediyor. Öte yandan yeni inşa edilecek tesiste hangi çalışmaların yürütüleceğine dair herhangi bir bilgi de yok. Lakin, Apple’ın uzunca bir süredir elektrikli otomobil alanına yönelik çalışmalar yaptığı biliniyor ve önümüzdeki süreçte de bu tesisin elektrikli otomobillere yönelik kullanılabileceği biliniyor.

Kaynak: TEKNOLOG