Yeni üretim bulaşık makinelerinde tarafımıza bildirilen en sık durumlardan biri de Bosch bulaşık makinesi ısıtmıyor ve benzeri problemlerdir. Bu tip arızalar genel olarak on ve on beş yıllık bulaşık makinelerinde gözlemlenmektedir.

bulasik-makinesi-isitmiyor-ise

Bulaşık makinesinin su ısıtmamasının sebeplerinden biri de rezistans adlı parçasının bozulmasından kaynaklanabilmektedir. Belirttiğimiz rezistans adlı parçaya 220 volt enerji girişi sağlanmıyorsa bulaşık makinesinde su ısıtma olayı gerçekleşmez.

Arızayı tam tespit edebilmek ve daha sağlıklı çözümler üretebilmek için Bosch servisi uzman ekibimizin makineyi birebir görmesi ve yerinde tespitler yapması daha iyi bir işlem olacaktır. Ancak bu iş içinde yıllarını harcamış Üsküdar Bosch servisi elemanlarımızın ve yılların bizlere kazandırmış olduğu deneyimlerle de bu gibi durumların kaynağını bulmak bizim için oldukça kolaydır.

Rezistans Kaynaklı Bulaşık Makinesi Sorunları

Bulaşık makinesinde meydana gelen su ısıtma arızasının sebebi rezistansa enerji gönderip göndermediğini kontrol etmek ve bu kontrolü voltaj ölçüm aleti ile yapmakla tespit edilebilecektir. Eğer rezistansa gelen enerji sağlıklıysa ancak ısıtma işlemi yine de gerçekleşmiyorsa sorun tamamen rezistansta demektir.

Rezistansa 220 voltluk bir enerji gelmiyor ise de sorun program kartıyla alakalı olabilmektedir. Daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz gibi bunlar daha öncesinde uzman ekibimizin tespit etmiş olduğu bulaşık makinesi sorunları ve belli sebepleridir.

Makineyi sorun anında ve yerinde gözlemleyerek oluşan problemi çözüme ulaştırmak Pendik Bosch servisi ekiplerinin görevidir. Sizlere cihazınızı sağlıklı bir şekilde kullanmak kalır.

Program Kartına Bağlı Hasarlar

Program kartı üzerindeki devre yanmış ya da ısıtma devresi üzerindeki röle adlı parça zamanla işlev özelliğini kaybetmiş olabilir. Bunlar ısıtma kombinasyonunun içerisindeki görevlerini etkiler ve bulaşık makinesi su ısıtmama gibi problemlerle bizlere cevaplar verir.

Bulaşık makinelerinizde oluşan tüm ısıtma, su boşaltma, deterjan almama ve benzeri sorunlarda bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Teknisyenlerimiz aynı gün cihazınıza müdahale ederek problemi çözeceklerdir.