Bursa’nın Karacabey ilçesi’nde akşam saatlerinde yoğun bir şekilde yağan yağmur nedeniyle sokaklar göle döndü. Dağdan mahallelere kadar gelen çamurlar sebebiyle yollar kapandı.

Karacabey ilçesi’nde üç gündür aralıklarla yoğun bir şekilde yağan yağmur bugün akşam saatlerinde şiddetini arttırdı. İlçeye bağlı Kurşunlu, Yeniköy ile Malkara Mahallelerinde sokaklar göle dönerken çok sayıda ev ve işyerini su bastı. Dadan inen çamurlar nedeniyle balçık deryasına dönen sokaklar araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Günlük yaşamlarını devam ettiremediklerini belirten vatandaşlar belediye ekiplerinin bölgeye müdahalede geç kaldıklarını söylediler.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, sokakların çamurla kaplandığı mahallelere gelerek incelemelerde bulundu. Ali Özkan “üç gündür süren yağmur yağışı nedeniyle ciddi bir felaket yaşanmış durumda tek tesellimiz can kaybının olmaması, yolların büyük bir kısmı kullanılacak durumda değil. Tahribatın daha çabuk giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nden iş makinası desteği istedik ekipler birlikte kapanan yolları açmaya başladılar? dedi.