Yu, Micromax ve Cyanogen’in ortak girişimini nihayet duyurmaya hazırlanıyor. Birçok tadımlık görselden sonra 7 Aralık’ta “Canavar” olarak lanse edilen akıllı telefon resmiyete kavuşacak. Yu şirketi kurulduğu günden bu yana düşük ve orta kesim tüketicileri hedefliyordu, ancak Yutopia isimli akıllı telefonları ise üst segmente atılmış ilk adım gibi görünüyor.

Yutopia’da 5.2 inç’lik Quad HD ekran var. Cihazın kalbinde Snapdragon 810’un 2.1 versiyonu var. Bu çipset şirket tarafından daha önce onaylanmıştı. 3/4 GB’lık modellere sahip olacak olan Yutopia’da yüksek değerde pil kullanıldığı iddialar arasında. 32 GB’lık dahili depolama alanını da unutmayalım.

Telefonda 8 MP’lık ön kamera, 21 MP’lik arka kamera yer alacak. Şirket yaptığı tanıtımlarda plastiğin öldüğünü belirtiyordu. Yutopia’da uçaklarda kullanılan metal sınıfındaki tamamı metal kasa var. Telefonun işletim sistemi ise Android 5.1.1 temelli olan Cyanogen OS 12.1. Fiyatla alakalı herhangi bir bilgi verilmemiş olsa da, cihazın 30.000 Hindistan rupisi olduğu söyleniyor. Kabaca çeviri yaparsak 1297 TL. Eğer iddialar doğruysa Yutopia, Quad HD ekrana sahip olan en ucuz telefon olacak. Ayrıca farklı bir kaynak cihazın başka ülke pazarlarına da geleceğini söyledi. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?