Mobil Kanal, 2015 yılında kurulan ve halen hizmet vermeye devam eden bir mobil telefon platformudur. Platform’un asıl amacı, telefon satın almak isteyen kişilerin bilgi edinmesine yardımcı olmaktır. Binlerce farklı telefon markası ve modelinin özelliklerinin tamamını bulabilir, ikilem arasında kaldığınız telefonları karşılaştırarak da daha detaylı bir bilgi edinebilirsiniz.

apple-vs-android-mobilkanal

 

Şuan için platform üzerinden sistematik bir karşılaştırma gerçekleştirilemiyor. Bunun yerine cep telefonu karşılaştırmak istediğiniz iki cihazın özelliklerini tek tek karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca Mobil Kanal editörleri, gündemde popüler olan cihazların karşılaştırmasını yaparak, sonuçları paylaşır. Bu sayede dönemin en iyi telefonunu bulabilirsiniz. Site tasarımı oldukça basit ve kullanışlıdır. Herhangi bir telefon modelini bulmak isterseniz, sol üst bölümdeki “Tüm Markalar” alanından telefona ait markayı seçebilir, daha sonra da açılan sayfadan istediğiniz modeli bulabilirsiniz. Telefonların RAM değerlerinden işlemci sayısına kadar tüm detaylar mevcut.

Son yıllarda, teknoloji ve mobil iletişim sektörü oldukça hızlı gelişiyor ve piyasaya yeni sürülen telefon modellerini takip etmek de bir o kadar zorlaşıyor. Neredeyse her gün, farklı bir telefon markası tarafından yepyeni ve kaliteli bir model piyasaya çıkıyor. Mobil Kanal, teknolojiyi yakından takip eden editör ekibi sayesinde piyasaya yeni sürülen telefon modellerini tespit eder ve kısa sürede inceleme gerçekleştirir. Daha sonra inceleme sonucunu, sitemiz aracılığıyla ziyaretçilerimize aktarır. Bu sayede yeni çıkan telefonlar ile ilgili bilgi sahibi olan ilk kişiler, Mobil Kanal takipçileri olur.

300 TL ile 4.000 TL arasında her bütçeye uygun yüzlerce farklı telefon modeli var. Alıcı, alım gücü ve isteklerine göre bu fiyat aralığındaki bir ürünü tercih edip satın alıyor. Mobil Kanal, alıcının bütçesini önceden belirleyerek bu bütçe fiyatına göre en kaliteli olan mobil cihazları sunar. Sadece Android değil, Apple cihazlarının işletim sistemi olarak benimsediği IOS telefon modellerini de internet sitemizden bulabilirsiniz.

apple-vs-android-2-mobilkanal

Bir telefonda aranan en belirgin özellikler RAM kapasitesi, işlemci değeri ve batarya kapasitesi gibi önemli etkenlerdir. Mobil Kanal, RAM kapasitelerinden sar değerlerine kadar telefonları detaylı bir şekilde inceler ve sonuçları internet sitesine aktarır.

Mobil Kanal, sadece internet sitesi üzerinden yayın hayatına devam eden bir kuruluş değildir. İnternet sitesinin yanı sıra Facebook, YouTube ve Twitter gibi dünya çapında fenomen olan sosyal medya sitelerinde de Mobil Kanal’ı takip edebilir, yeni çıkan telefon modelleri ve fiyatları ile ilgili en detaylı bilgiye ilk önce siz sahip olabilirsiniz. Hemen http://mobilkanal.com/cep-telefonu-karsilastirma/ adresine girerek siz de istediğiniz cep telefonlarını kolay bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.

apple-vs-android-3-mobilkanal