Danışmanlık kelime anlamına bakacak olursak danışmak, fikir istemek anlamlarına gelmektedir. Danışmanlık işinin temel olarak üç aşaması bulunmaktadır; 1. var olan durumun tespiti, 2. mevcut ve muhtemel tehlikelerin belirtilmesi ve 3. olarak da çözüm önerilerinin sunulmasıdır.

Ülkemizde son yıllarda ivmeli bir şekilde artış gösteren danışmanlık hizmeti ileri bir anlatımla birlikte özel bir alanda uzmanlaşmış kişi veya kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerileri belirli bir zaman zarfında hizmet verdikleri kuruluşa tanımlanmış iş tarifine uygun bir şekilde aktarması işi olarak söylenebilir.

Eğer danışmanlık hizmeti almayı hedefliyorsanız alacağınız kurumun da sizin hedeflerinizi kendi hedefleri gibi önemsemesi gerekecektir. Çünkü tüm bu adımları gerçekleştirirken sizi en az sizler kadar önemsemeli ve başarılı bir sonucu getirebilmek için çalışabilmeliler.

Kurum yaptığı işi önemsemeli ve sonuç odaklı olmalıdır. Bu pozisyonda çalışan kişi, müşterinin istediği talebin analizlerini yaparak doğru şekilde yönlendirmesini sağlamalıdır.

Sektörün sorunlarını çözmek, büyümek için fırsatlar yakalamak, firmaların mevcut işleyişlerini korumaları ve optimizasyonlarını sağlamak için çalışma planları oluşturulmalıdır.

Alanında faydalı bulduğum işletmeleri, kurum ve kuruluşları sizlerle buluşturmak için günler boyu süren araştırmalar ve konuda gerekli olan kıyaslamalara göre elemelerde bulunuyorum. Danışmanlık alanında ise her araştırmada önüme çok fazla çıkan EY Danışmanlık Hizmetleri alanındaki tüm kıyaslarda başarılı. Danışmanlık konusunda belirli durumlarda yardım almak gerektiğinde faydalanabileceğiniz bir kuruluş.

Daha iyi sorular sormak, daha iyi cevaplar bulmak ve uzun soluklu sonuçlar elde etmenin önemini hissedebileceğiniz bir hizmet için bu alanda önerim de EY olacak.

Eğer açıklamamı veya incelememi istediğiniz başka bir konu varsa bana iletişim sayfam üzerinden ulaşabilirsiniz. En kısa sürede bu inceleme gibi bir incelemeyi de istediğiniz konuda sizler için yazabilirim. Tekrar görüşmek üzere.