Eğer Deadpool’u first-person olarak oynamak istediyseniz yakın bir zamanda bir şansınız olabilir.

Marvel yaptığı duyuruyla birlikte süper kahraman Deadpool’un Marvel Powers United VR‘a geleceğini duyurdu. Duyurunun yanı sıra Marvel Deadpool’u aksiyon içerisinde nasıl görebileceğimi gösteren bir video da yayınladı. Videoda görüldüğü üzere Deadpool oyun içerisinde çizgi roman ve normal bilgisayar oyunundaki gibi tüm Deadpool davranışlarını sergiliyor: ayaklarını masanın üstüne atıyor, düşmanlarını kılıcıyla yarıp geçiyor ve kısa kısa repliklerle düşmanlarına bağırıyor. Videoyu aşağıya sizler için de ekleyeceğim böylelikle merakınızı giderebilirsiniz.

Oyundan gelen bu kısa kesitte gördüğümüz gibi düşmanlarla aksiyon içerisindeyken çizgi romandaki gibi metin kabarcıkları da bize POW! ve HEADSHOT gibi efektlerle eşlik ediyor.

Deadpool’un first-person olarak VR’da oynarken aptal şakalar yapmasını duymak biraz garip olabilir, ancak yine de oyuna iyi eklenmiş gibi görünüyor. Deadpool’un yanı sıra üç karakter daha açıklandı. Kaptan Marvel, Hulk ve Rocket Raccoon da oynanabilir olacak.

Marvel Powers United VR, şu anda 2018 yılında piyasaya sürülmesi tahmin edilen bir cooperative sanal gerçeklik oyunu. Bu arada Oculus Rift için geleceğini belirtmemde fayda var.