Pamukkale Travertenleri, Antik Kentleri ve tekstiliyle ünlü Denizli’ye il dışından iş ya da gezi amaçlı geliyorsanız araç kiralamaya ihtiyacınız olabilir. Bu yazımızda sizin için Denizli’de yer alan araç kiralama firmalarının bir kısmını derledik.

Denizli oto kiralama alanında faaliyet gösteren firmaların tamamına yakını il merkezinde Atatürk Caddesi’nde konumlanmıştır. Üçgen Meydanına sonra Atatürk Caddesine girip yaklaşık 100 metre ilerledikten sonra Çınar Meydanına kadar olan bir kilometrelik caddede yolun her iki tarafında neredeyse aralıksız olarak denizli rent a car firmaları görmeniz mümkün. Bunun en büyük avantajı, farklı yerlere gitme zahmetine girmeden pek çok firma arasından rahatlıkla seçim yapabilecek olmanız. Bir dezavantajı da sayı olarak 150 civarında olan bu firmalar arasından sağlıklı bir seçim yapabilmenin kafa karıştırıcı olması.

Bir kısmı aynı zamanda global markalar olan Avis, Rent Go, Europcar, Budget gibi Türkiye çapında faaliyet gösteren firmaların Denizli merkezde ofisleri mevcut. Hertz ve Enterprise firmalarının ise şu an Denizli’de şubesi bulunmuyor. Eğer bir Denizli firması ile çalışmak isterseniz denizli rent a car firmaları arasında yer alan Luxury Car Rental – Denizli Oto Kiralama sizin için yerinde bir seçim olabilir. Adından da anlaşılacağı üzere lüks segmentte iddialı olan firma, aynı zamanda sahip olduğu geniş ekonomi grubu filosuyla hizmet veriyor. Fiat Egea, Hyundai i20 gibi ekonomi otomobiller, Kia Sportage, Dacia Sandera Stepway gibi yarı SUV araçlar arasından seçiminizi yapabilir ve aracınızı Luxury’den kiralayabilirsiniz. Üst segment araçları için firma web sitesine göz atmanız yeterli. Luxury Car Rental ayrıca, son dönemde filo kiralama hizmetlerinde yaptığı atılımla da göz dolduruyor.

Denizli’ye havayoluyla geliyorsanız Çardak Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ulaşım açısından size bir takım zorluklar çıkarabilir. Bunun için en iyi çözüm aracınızı Çardak Havalimanı alışlı olarak kiralamanız olacaktır. Çardak Havalimanında Avis, Sixt, Budget ve Rent Go firmalarının ofisleri mevcut. Dilerseniz Çardak Havalimanı Araç Kiralama hizmeti için bir Denizli firması olan Bilge Car Rental ile de çalışabilirsiniz. Bilge Oto Kiralama, uçağınız daha inmeden aracınızı Çardak Havalimanında hazır ediyor. Yarı ticariden B segmente, SUV’dan 7-8 kişilik grup gezileri için ideal Vip Transfer araçlarına kadar Bilge’nin geniş filosundan özgürce seçiminizi yapabilirsiniz. Teslimde ise dilerseniz aracınızı havalimanında bırakabilir, Bilge Denizli Araç Kiralama merkez ofisinde bırakabilir ya da dilediğiniz bir başka lokasyonda teslim edebilirsiniz.

Denizli rent a car fiyatları hakkında konuşacak olursak öncelikle fiyatın alınan hizmetin kapsamına göre değişiklik gösterdiğini söylemeliyiz. Ekonomi grubu rent a car kaskolu araçlar için kiralama fiyatları Eylül 2018 itibariyle yerel firmalarda 100 TL – 120 TL bandında gezmektedir. Ful kasko halinde bu fiyatlara +20 TL gibi bir rakamı eklemeniz gerekiyor. Ulusal firmalarda ise fiyatlar ekonomi grupta 140 TL – 160 TL dolaylarında. Umarız Pamukkale’si, Hierapolis’i, Buldan işi dokumalarıyla meşhur Denizli’de verimli bir iş seyahati ya da gezi programınız olur. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz!