Bu yıl 27-29 Kasım tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek olan SEOzone 2015 etkinliğinde dünyaya nam salmış SEO uzmanları bir araya geliyor. SEOzeo tarafından düzenlenen etkinlikte 16 yabancı konuşmacı ve 600’den fazla üst düzey dijital pazarlama uzmanı bulunuyor.

 

Dünyanın En Ünlü SEO Uzmanları Bir Arada

27, 28 ve 29 Kasım süresince devam edecek olan etkinlikte bulunacak isimlerden bazıları şöyle;

Dünya SEO komünitesinin en tanınan isimlerinden, Onpage.org’un kurucusu Marcus Tandler arama motorlarının geleceği hakkında konuşma yapacak.

Teknik SEO konusunda en etkili çözümleri üreten DeepCrawl’ın yönetici direktörü Mark Thomas, harekete geçirilebilen 5 teknik SEO önerisinden bahsedecek.

SEO başarısının ölçümlenmesinde çözüm üreten SEOmonitor’un kurucusu Cosmin Negrescu, SEO trafik datalarının ölçümlenmesi ile ilgili konuşacak.

 

SEOzone ve Contenzone Oturumları

27 Kasım Cuma sabah 9.30’da  SEOzeo  kurucusu Yiğit Konur’un açılış konuşması ile başlayacak SEOzone’15 oturumuna gün boyunca; Marcus Tandler, Mark Thomas, Richard Millington, Yiğit Konur, Judith Lewis, Marcus Tober, Cosmin Negrescu gibi dünyaca ünlü isimler katılacak.

Türkiye’de bir ilk olan, uluslararası içerik pazarlaması konferansı Contentzone ise; 28 Kasım Cumartesi sabahı icerik.com kurucusu Tuğçe Seven’in açılış konuşması ile başlayacak. Devamında gün boyunca oturumda yer alacak olan isimlerden bazıları şöyle; dünyaca ünlü pazarlama platformu Hubspot’un pazarlama uzmanı Anum Hussain SEO ve içerik pazarlaması ile orantılı olan içerik performansı hakkında konuşacak. Distilled Dijital Pazarlama Ajansı’nın içerik strateji ekibi yöneticisi Hannah Smith, içerik pazarlamasında uygulanacak en doğru stratejiler ile ilgili bir konuşma yapacak. Dünyaca ünlü SEO konferanslarına katılmış olan Judith Lewis, link inşası hakkında konuşacak. İçerik.com kurucusu Tuğçe Seven ve yemek.com ürün müdürü Batuhan Apaydın ise, içerik pazarlaması ile ilgili konuşmalar yapacaklar.

 

Workshop Deneyimi

29 Kasım Pazar günü ise sektör lideri danışmanlar tarafından düzenlenecek olan workshop 11.00 itibariyle başlayacak. Workshop süresince etkinliğe katılacak isimlerden bazıları; SEO alanında geliştirdiği teknik çözümlerle ünlenen DeepCrawl’ın EMEA pazar sorumlusu Tristan Pirouz  aksiyon odaklı bir konuşma sunacak. SEMrush müşteri departmanını yöneten kişi Elizaveta Lavrienko, web sitesi analizi ile ilgili bir sunum yapacak. SEO alanında geliştirdiği ileri teknik çözümleriyle tanınan DeepCrawl’un EMEA pazar sorumlusu Tristan Pirouz’un sunumu ise aksiyon odaklı olacak. Uluslararası markaların SEO danışmanlığını yapan Alec Bertram, İngilizce dışındaki pazarlarda kullanılan anahtar kelime analizleri hakkında bir sunum yapacak.

SEOzone biletleri  SEOzone’15  adresinde üç farklı seçenekle sunuluyor. SEOzone giriş bileti, SEOzone – Contentzone bileti ve SEOzone – Contentzone – Workshoplar bileti şeklinde alternatifler bulunuyor.