Hayatımızda aktif bir rol oynayan internet ile devlet işleriniz artık e devlet sistemiyle çok daha kolay!

www.edevletssk.org

Günümüzün en büyük nimetlerinden birisi olan internet sayesinde artık devlet dairelerine gitmeden resmi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Belediyede yaptığınız işlemleri çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz e devlet uygulaması ile yapabileceğiniz işlemler gerçekten çok fazla. Örnek olarak Hasarlı Araç Sorgulama işleminden Şifresiz SSK Sorgulamaya, Yurt, Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvurusu‘ndan Pasaport Randevusu‘na kadar işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunların hepsini elinizin altındaki internet yardımıyla yapabiliyorken belediyelere yada devlet dairelerine giderek sıra bekleme derdinize bir son verebilirsiniz.

Ayrıca e devlet ile bağkur hizmet dökümü de sorgulayabilirsiniz. Bağkur, kapsamında bulundurduğu sigortalılarına sigorta kolları içerisinde yer alan yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı yapmaktadır. Bu e devlet uygulamaları ile bağkur hizmet dökümü sorgulama işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik bu işlemlerin hepsi 256 Bit SSL sertifikası yardımıyla güvenli bir şekilde resmi e devlet sitesinde yapılmaktadır yani bu yüzden hiçbir şekilde T.C. Kimlik Numarası ve benzeri bir güvenlik tehditi ile karşı karşıya kalmazsınız. Bu kadar güvenli ve kolay bir işlem elinizin altındayken hafta içleri ve mesai saatlerini beklemek yerine e devleti kullarak hem vakitten tasarruf edebilir hem de kolay bir şekilde işlerinizi halledebilirsiniz.

www.edevletssk.org vatandaşları e devlet sisteminin nasıl kullanılacağı konusunda bilgilendirmek amacıyla hizmet veren bir internet sitesidir. 12 ana kategoriden oluşan ve tüm kategorilerinde e devlet hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı makaleler içeren bu site ile e devlet kullanımı hakkında hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Örnek olarak e devlet sisteminde Bağkur alanında hiç sıkıntı çekmemeniz için sizlere 18 kaliteli makale sunarak sorun ve problemlerinize destek olmak için yanınızda bulunmaktadır.

bağkur-www.edevletssk.org

Hayatımızın her alanında kullandığımız interneti devlet işlerimizde de kullanarak resmi işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yürütebilirsiniz. Devlet işlerinin en kolay yöntemi olan e devlet ile güvenli ve kolay işlemler sizi bekliyor. Siz de e devlet sistemine giriş yaparak bağkur hizmet dökümü ve benzeri işlemlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Peki ya neden bekliyorsunuz? Hemen konu içerisinde yer alan bağlantılardan birisine tıklayarak e-devlet hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.