Günümüz dünyasında gerçek ticaretin yanında elektronik ticaret de çok büyük bir önem arz etmektedir.

ShopPHP

Satışlarını dükkanında yapan bir firma yada kuruluş, satışlarını belirli bir şehir yada kasaba ile sınırlarsa ürünü fazla bir etkiye sahip olamaz ve pazardaki yerini koruyamaz. Satış yaptığı alanı artırmak için elektronik ticaret yani eticaret yaparak satış yapmalıdır.

Eticaret, bir kuruluşun internet üzerinden bir web sitesiyle satış yapmasıyla oluşur. Firma ürünlerinini sitesine ekler, doğru müşterilere ulaşım ile ürün satışını şehir dışına, Türkiye’nin veya Dünya’nın dört bir tarafına ulaştırabilir. Bu siteler için ise kullanılan yazılımlar eticaret scripti olarak adlandırılmaktadır. Bu scriptler yazılımcılar tarafından SEO ve hız bakımından yüksek bir etki yaratabilmek amacıyla kodlanmaktadır. Bir firma SEO bakımından yeterli derecede etkili değilse uygun müşterilere arama motoru ile ulaşılamaz ve eticaret yapmanın pek bir amacı kalmaz. Bu yönden kullanılacak eticaret yazılımının SEO ve hız bakımından iyi bir durumda olması gerekmektedir.

Eğer satışlarınızı internet üzerinde gerçekleştirmek istiyorsanız siz de kaliteli bir eticaret yazılımı kullanarak uygun müşterilere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun yanında aynı zamanda sunucunuzu veya hostinginizi çok yormayan bir eticaret scripti kullanarak müşterilerinizin sitenize hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ve sitenizi https ile kullanarak müşterilerinizin güvenini sağlayabilirsiniz.

ShopPHP nedir?

ShopPHP, referanslarında Sony, Vodafone, Avea, Türk Telekom, Renault ve Filli Boya gibi markaları bulunduran bir eticaret scripti yani bir eticaret yazılımıdır. Güçlü SEO yapısı ile sizi rakiplerinizden bir adım öteye taşıyacak ShopPHP ile siz de satışlarınızı internet ortamına taşıyabilirsiniz ve satışlarınızı şehrinizle kısıtlamak zorunda kalmazsınız. ShopPHP’nin farklı paketleri ile dilediğiniz özelliklere sahip olan bir paket seçebirsiniz. Örneğin Ajax Destekli XML Entegrasyon özelliğini istemiyorsanız Standart paketi seçebilirsiniz. Veya istiyorsanız XML Entegre paketini seçebilirsiniz. Yada firmanıza özel bir tasarım istiyorsanız elinizde bir PSD tasarım mevcut ise Tasarım paketini seçebilirsiniz. Yada tasarımınız yok ise Özel Tasarım paketini tercih edebilirsiniz. Opsiyonel Hizmetler kısmına da göz atarak kendinize uygun bir site yaratabilir ve eticaret sitenizi iyi bir şekilde oluşturabilirsiniz. Hemen http://www.shopphp.net/ sitesine giriş yaparak kendi eticaret sitenizi oluşturabilirsiniz.