Facebook, yeni özelliği Music Stories ile kullanıcılarının yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Daha önce sosyal medya platformu üzerinden popüler müzik akışı uygulaması Spotify’da yer alan içerikler paylaşılabiliyor, ancak link yapısındaki bu müzik parçalarının dinlenmesi için Facebook’tan Spotify sayfasına geçiş yapılması gerekiyordu.

Kullanıcıların Facebook’taki Spotify içeriklerine daha az ilgi göstermelerine neden olan bu duruma yeni bir çözüm geldi..

Facebook Music Stories adlı özellik sayesinde Spotify’ın yanı sıra Apple Music’te yer alan parçalar paylaşılabilecek ve ilk 30 saniyelik bölümleri de Facebook haber kaynağı üzerinden dinlenebilecek. Şarkı beğenildiği taktirde Apple Music ya da Spotify koleksiyonuna kaydedilebilecek ya da parçayı hızlı bir şekilde satın alma imkanı sunulacak.

Şimdilik sadece iOS’ta

Facebook, ilk aşamada iOS cihazlara kullanıma sunduğu Music Stories özelliğinin kapsamını genişleteceğini ve daha fazla müzik uygulamasının kapsanacağı kaydedildi. Peki ilgili özelliğin amacı ne? Görünüşe bakılırsa sosyal medya devi, kendi anasayfasında daha uzun süre kalınması ve kullanıcıların başka sayfalara gitmesinin önündeki engelleri bir bir kaldırıyor.

Kısa süre önce de Facebook’ta günde 8 milyar videonun izlendiği açıklanmıştı. Video alanında YouTube’a rakip olan platform bu kez de müzik alanında ilermeye kaydetmek istiyor.

Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…