Teknoloji hayatımızda fazla yer kaplamaya başladıkça gerçek hayatımıza yer kalmıyor ve aşırı teknoloji hayatımızdan fazlasıyla zaman çalıyor.

gunluk-hayatta-teknoloji

Aklıma “Günlerimizi Nasıl Geçirmeliyiz?” diye bir soru takılmıştı. Bu konu üzerinde kendimle bir takım içsel sıkıntılar yaşadım ve çözdüm. Şimdi de bunu sizler ile paylaşmak istiyorum.

Teknoloji gittikçe hayatımızda daha fazla yer kaplamaya ve zamanımızı çalmaya başladı. Bu zaten bir kısım insanlar için bilinen bir gerçek ve diğer insanlar için ise inkar konusuydu. Peki ben neden artık teknolojiyi hayatımda fazla görüyorum? Aslında beni çok takip etmeseniz de bloguma girdiğinizde telefonumu garantiye yolladığımı görmüşsünüz. İşte bu süreç içerisinde fazla bir şekilde erişim yaşamasamda arada bir mail kontrolü yapabildim ki bunlar da gerekti. Teknolojiyi ya da daha doğrusu telefonu sadece gerektiği zaman kullandım ve bunun bana bir şey kaybettirmediğini gördüm.

Telefonum garantiden 17.04.2016 tarihinde geldiğinde uzun bir süre girme gereği duymadım ve eski telefonla devam ettim. Akşam fabrika ayarlarına dönen telefonumun uygulamalarını güncelledim ve bir oyun yükledim: Forest: Stay focused.

Oyunun amacı telefonla minimum şekilde vakit geçirip maksimum ağaç dikebilmek. Kendinize “Ben şu kadar süre girmem.” deyip süre belirliyorsunuz ve bu süre içerisinde başka bir uygulamaya giremiyorsunuz, eğer girerseniz yaprakları dökülmüş bir ağaç geliyor. Oyun içerisinde 10 dakika ve 120 dakika arasında süre seçilebiliyor. Fakat siz 2 saatten fazla girmeyecekseniz 120 dakika olarak seçip sonrasında da ek altın kazanabilirsiniz. Kazandığınız altınlarla dilerseniz süslü ağaç modelleri açabilir dilerseniz de süreniz bitmeden girdiğinizde gelen kuru ağacı kaldırabilirsiniz diye düşünüyorum orada bir çarpı işareti çıkıyor normal ağaç için de ama denemedim.

İşte ben günlerimi bu şekilde telefona minimum zaman ayırarak geçirmeyi düşünüyorum. Böylelikle hayatımın tadına daha fazla varabilirim sanırım. Hiç kullanmasam nasıl olur bilemeyeceğim ama az kullanarak çok bir şey kaybetmediğimin farkına vardım. Sanırım bundan sonra bol bol ağaç ekeceğim. Eğer uygulamayı indirmek ve bol bol ağaç dikmek isterseniz https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.forestapp&hl=tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Görüşmek üzere, kendinize iyi bakın! 🙂