Muhammed Mustafa Akşam, 1998 yılının 10 Mart gününde Çanakkale Devlet Hastanesi’nde Dünya’ya gelmiştir ve ilk “Merhaba, Dünya!” makalesini ağlayarak kayda geçirmiştir.

Bebeklik ve çocukluk dönemlerinde Çanakkale ve Samsun’da bulunmuştur. 1. sınıf ve 2. sınıf eğitimini Eçialan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nda tamamlamış ve ardından Umurbey İlköğretim Okulu’na taşımalı olarak gitmiştir. Ailesiyle birlikte Çanakkale Çardak Belediyesi’ne taşınarak 3. sınıf ve 6. sınıfa olan kadar dönemde (3, 4, 5) Çardak İlköğretim Okulu’nda bulunmuştur. Ardından Lapseki’ye taşınarak 6, 7 ve 8. sınıf öğretimini de 25 Eylül İlköğretim Okulu’ndan mezun olmuştur. Ardından Biga Atatürk Anadolu Lisesi’ni kazanarak lise eğitiminin son senesine 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’yla yabancı dil sınıfı tercih ederek ulaşmıştır. Üniversite ve bölüm olarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Japonca Öğretmenliği hedeflemektedir.

İnternet tasarımcılığı ve kodlama konularına 12 yaşında(2010) acemi bir şekilde başlamıştır. Yaptığı tek şey olan .html belgelerinde title etiketinin arasını değiştirmekle kendini çok bir şey sanmıştır. Fakat sonra internetteki kaynakları görerek daha yolun 0.001 lik bir diliminde olduğunu çok de geç olmadan farketmiştir. Ardından kendisini hazır dökümanlar ile geliştirerek bilgi dağarcığını artırmıştır. Liseye geçişiyle birlikte yeni bir dizüstü bilgisayar alarak bilgisayarını kod yazma ve tasarım işlerine adamıştır ve bilgisayarını türlü türlü ölümlere atmıştır. 16 yaşında PHP, HTML ve CSS konularında bilgi sahibi olmayı başarmış ve MySQL veritabanı bağlantılarıyla PHP yazılımları yazmaya başlamıştır.

En sonunda işlerini 127.0.0.1 (localhost) ile kısıtlamak yerine şuanda içerisinde bulunduğunuz muhammedaksam.com.tr sitesini açarak işlerini hem internet alemine taşımış hem de güncel teknoloji blogu tutmaya başlamıştır. Sitesinde teknoloji haberleri, mobil, oyun, yazılım ve uzay gibi bir kaç kategoride makaleler paylaşmakta ve ziyaretçilerine sunmaktadır. Ayrıca tanıtım yazısı satışı yaparak kazanç elde etmektedir.

2015 yılında bir logo değişikliğine giderek logosuna bıyık bıraktırmıştır ve logosunu günlük hayatta kullandığı eşyalarına baskı yaptırarak onu yanından hiç eksik etmemiştir.

muhammedaksam_siyah

Muhammed Mustafa Akşam, bu yazıyı okuduğunuz ve muhammedaksam.com.tr sitesinde bulunduğunuz için sizlere teşekkür etmektedir. Aşağıdaki yorum alanını kullanarak blog hakkındaki düşüncelerinizi kendisine iletebilirsiniz. 🙂

Muhammed Mustafa AKŞAM
muhammedaksam_siyah