2004 yılı Türkiye için kader yılı olmuştu. 17 Aralık 2004 yılında Avrupa Birliği ile yapılan müzakereler sonucunda, ülkede bir eşik açıldı ve her şey adeta yeniden başladı. Yeniden bir kurgulanma içerisine girildi. Bu kurguda, hayatın içerisinde yer alan her şeye temas edildi ve standartlar yükseltilerek, insan yaşamanı gereken kalite getirilmiş oldu.

is-ayakkabilari

Uyum yasaları adı verilen yeniliklerin en büyük göstergesi, iş hayatında kendisini gösterdi. İşçi güvenliği ve sağlığı adı altında ortaya çıkan yeni yükümlülükler sonucunda, önce iş anlayışı kendisini önce işçi güvenliğine bıraktı. Özellikle konut sektörünün son derece geliştiği ülkemizde, işçi sağlığı ve güvenliği konusu çok büyük önem haline geldi. İşçinin her açıdan eksiksiz olması, baret takması, yelek giymesi, iş ayakkabıları kullanması, eğer gerekli ise emniyet kemeri kullanması, işçi güvenliğinin temel unsurları arasında sayıldı.

Sağlık İçin

Özellikle çelik uçlu iş ayakkabıları, şantiyelerde zorunlu hale getirilince, bu noktada yaşanan sıkıntılarda bertaraf olmuş oldu. İnşaat ortamında ayağa batacak çiviler, normal ayakkabılarda ayağa direk temas ederken, çelik burunlu ve çelik tabanlı iş ayakkabılarında, ayağa temas söz konusu olmuyor. Bu durum da işçi sağlığını ciddi derecede korumuş oluyor.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için http://www.betais.com.tr/is-ayakkabilari/ adlı internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde yer alan ayakkabılar, şantiye ortamında, daha doğrusu iş ortamında sizi rahatlatacak, sizi güven ortamında çalıştıracak ayakkabılar olacaktır.