Huawei Tüketici Elektroniği İş Birimi Başkanı Richard Yu, yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Abigail Brody’nin Huawei ailesine katılmış olmasından büyük heyecan duyuyoruz. Abigail’in zengin deneyimleri, Huawei’nin kullanıcı arayüzü tasarım süreçlerine ve şirketin global alandaki lider, rekabetçi pozisyonuna önemli oranda katkı sağlayacak. Kullanıcı arayüzü özelindeki gelişim, Huawei Tüketici Elektroniği Birimi için en önemli iş kalemlerinden biri olmaya devam edecektir.”

Abigail Sarah Brody, Amerika’nın en ünlü sanat okulları arasında gösterilen, Pasadena Kaliforniya’da bulunan, Sanat Merkezi Tasarım Akademisi’nden mezun oldu. Brody, Huawei’ye katılımından önceki süreçte de dünyanın önde gelen teknoloji markaları için tasarım alanında danışmanlık hizmetleri verdi. Henüz kariyerinin ilk yıllarında eBay/PayPal Global Tasarım Birimi Başkan Yardımcısı, sonrasında ise iPhone ve iOS1’in lansman döneminde Steve Jobs ile birlikte, Apple Yaratıcı Direktörü olarak, birçok ikonik ürünün tasarımına imza attı.

Abigail Sarah Brody’in Huawei ekibine katılımı, Huawei’nin küresel tüketici elektroniği pazarına üst düzey ürünler sunma konusunda süregelen çabaları özelinde de önemli bir gelişme. Huawei bugün, aralarında; Paris Estetik Araştırma Merkezi, Londra Tasarım Merkezi, Rusya Algoritma Araştırma Merkezi, Japonya AR-GE Merkezi ve Hindistan AR-GE Yazılım Merkezi’nin de bulunduğu dünya çapındaki 16 AR-GE merkezine sahip. Şirket ayrıca, ABD’de yer alan spektrum, işletim sistemi ve çipset odaklı AR-GE Merkezi ile Avrupa’daki 5G odaklı AR-GE Merkezi’yle de inovasyon odaklı araştırma ve üretim süreçlerine imza atmaya devam ediyor.