İnsanların evcilleştirdiği ilk hayvanlardan birisi olma niteliğini taşıyan köpekler, evcilleştirilmelerinin ilk yıllarından itibaren insanların en sadık ve en güvenilir dostları olmuşlardır.

yavrukopek-kopekdunyasi

Yaklaşık milattan önce 12.000 yılında başlayan insanların ve köpeklerin bu mükemmel dostluğu 14.000 küsür yıldır devam etmektedir. Bir yavru köpeği yanınıza aldığınızda sizinle birlikte büyüdüğü için size güveni sonsuz olacaktır ve böylelikle sizin bir numaraları dostunuz olacaktır.

Köpekler doğumlarıyla birlikte insanlara yönelik sevgi ve dostluk hisleri kurarlar. Doğumu bu şekilde gerçekleşen tek hayvan köpektir.

Siz köpeklere karşı yakınlık göstermeseniz dahi onlar size yakınlık gösterir ve size güvenir. Yeni sahip edindiğiniz köpeğiniz sizin onun sahibi olduğunuzu anladığı andan itibaren kokunuzu benimser. Evinizde yada gittiğiniz bir yerde sizin kokunuzu alarak o eşyaların üzerinde yatmayı ve uyumayı ister ve uyur. Köpekler sizin kokunuzu aldığı anda rahatlar.

haskiyavrusu-kopekdunyasi

Annesinden ayrılmasıyla birlikte yavru köpek sahibini yani sizi en yakın dostu olarak görecektir. Köpeklere iyi davrandığınız ve onlara davranışlarını düzene sokmaları ve kontrol edebilmeleri konusunda yardım ettiğiniz sürece sizin en iyi dostunuz olarak kalacaklardır.

İnsanların en iyi dostu köpeklerdir, bunun yanında insanlar onları pek çok amaç için eğitmekte ve kullanmaktadırlar.

Örneğin doğan bir çocuğunuzun bir numaralı dostu olması için yavru köpek ilanlarını ziyaret ederek yavru bir köpek edinebilirsiniz. Böylelikle köpeğiniz çocuğunuz ile birlikte büyüyecek ve köpeğinizin ona olan güveni sonsuz olacaktır.

Çocuğunuz ve yavru köpeğiniz büyüdükçe köpeğiniz onun koruması olacaktır. İkisinin de yaşları ilerledikçe yeni bir çocuğunuz olabilir. Ve böylelikle yeni bir köpek almanız gerekebilir. Köpek dünyasına attığınız bu adımla birlikte vazgeçemeyeceğiniz bir kapı aralamış olacaksınız. Onların size olan sevgi dolu bakışları içinizi sürekli ısıtacak ve yeni yavru köpekler edinmek isteyeceksiniz.

Köpekler insanların kendi türleri dışında bir numaralı dostudur. Bu şüphesiz bir gerçektir. Satılık yavru köpekleri kendinize dost edinerek bu dostluk dolu serüvenleriniz hiç bitsin istemeyeceksiniz. Köpeğiniz olduğunda unutmamanız gereken bir çok konu var. Örneğin beslenmesine dikkat etmeniz gerekir. Köpekler şeker hastası olduğu için ona çikolata vermemeniz gerekir, bu köpeğiniz için ölümcül olabilir. Ve aynı şekilde elma ve armut çekirdeğinde bulunan az miktarda arsenik köpeğiniz için çok büyük tehlike yaratabilir.

Köpek Dünyası - www.kopek.tc

Köpek Dünyası – www.kopek.tc

Eğer siz de bu macera dolu dostluk serüvenine hazırsanız Köpek Dünyası – www.kopek.tc adresini ziyaret edebilirsiniz.