Modern tarımın ortaya koyduğu yenilikler ile organik ürünlerde de çığır açan başarılar yaşanıyor. Günümüzde genetiği ile oynanmış gıdalar nedeni ile birçok çiftçi organik ürünlere yönelmiş durumda. Ancak burada yaşanan en büyük sorun fiyat ve lojistik.

internetten-organik-urun-satisi

Organik ürünler tüketiciye nasıl ulaşıyor?

Sanal marketlerin gündemde olmasıyla birlikte organik ürünlere erişim daha kolaylaştı. Günün her saati tüketicilere hizmet eden ve ürünlere erişim kolaylığı sunan bu sanal marketler internetten online siparişlerinde korumalı ve özel bir kargolama sistemi kullanıyor. Müşterilerine ürünleri hem yöresinden hem de taze taze ulaştırıyor.

Yöresel lezzetler pahalı mı?

Aslında büyük firmalar bu algıyı değiştirmiş durumda. Örneğin sektörde adını duyurmuş ve kalitesini kanıtlamış olan en büyük site www.gurmemarket.com. Asıl amacı müşterilerini farklı lezzetleri buluşturmak olan bu market, 1998 yılından bu yana gıda ürünleri üzerine hizmet veriyor. Bünyesinde bulunan uzman çiftçiler ile organik ürünler sektörü üzerine yoğunlaşarak internetten ekonomik organik ürün alışverişi imkanı sunuyor.

Gurme Markette yöresel kahvaltılık çeşitleri, organik bakliyat, salça ve ev yapımı turşu gibi lezzetler var. Geniş bir ürün yelpazesine sahip sitede müthiş lezzet tarifleri de var.