iOS cihaza herhangi bir uygulama yüklerken, en başta ekrana uygulamanın simgesi düşer ve simge ortasındaki yuvarlak yavaş yavaş dolmaya başlar. Aynı anda aynı uygulamanın App Store’daki penceresinde de indir butonu yerine gelen yuvarlak düğme de doluyordur. İndirme ve yükleme işlemi bu şekilde gerçekleşiyor.

İlginçtir ki, bazı kullanıcılar uygulama yüklenirken iOS cihazdaki yükleme simgesiyle, App Store’daki yükleme simgesinin ayrı telden çaldığını iddia ediyor. Özetle yükleme göstergesinin yanlış gözüktüğü belirtilmiş. Mesela birkaç kullanıcı App Store’daki simgenin bitmeye yakın durumda olduğunu, ama ana ekrandaki simgenin halen yarıda bile gözükmediğini yazmış. Konuya cevap veren bazı tüketiciler bu durumun normal olduğunu ve herhangi bir sorun yaşatmadığını belirtiyor.

Diğer yandan Apple, 2 haftalık aradan sonra geçtiğimiz gün OS X El Capitan 10.11.2’nin 5. beta sürümünü yayınladı. Aynı zamanda iOS 9.2’nin de 5. betası bekleniyordu. Ancak 9.2 beta 5 çıkmadı. Son beta testinde iOS ve OS X’in yeni yazılım paketleri neredeyse aynı dönemde çıkmıştı. Belki Apple bir sürpriz yapar ve 9.2’nin tam sürümünü çıkarabilir de. Sizin yükleme göstergesi hatası ve iOS 9.2 hakkındaki görüşleriniz nedir? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.