Kasım ayı Apple için yoğun bir ay olacak. Birçok ülkedeki Noel tatili alışverişleri, özellikle ABD’de bazı Apple Store’larda yeni iPhone alanlara Apple Watch için 50 dolar indirim gibi çekici kampanyalar dikkat çekecek. Bununla birlikte Apple’ın dev ekranlı tabletinin çıkış tarihi de netlik kazandı…

Şirketin iPad Pro modelinin çıkış tarihi 11 Kasım 2015 olarak duyuruldu. Bilindiği üzere yeni Apple TV satışlarına da başlanmış durumda. Bu durumda önümüzdeki günlerde Apple’ın iki yeni teknoloji ürünününü daha yakından inceleyebilmek ve satın almak mümkün olacak…

Apple, daha önce iPad Pro’nun Kasım ayında piyasaya sunulacağını açıklamış ancak net tarih vermemişti. iPad Pro Türkiye fiyatları henüz açıklanmış değil, bununla birlikte ABD fiyatları netleşti. Buna göre giriş seviye model 799 dolardan satılacak.

LTE ve en yüksek depolamalı seçenek ise 1079 dolar fiyat etiketi ile potansiyel tüketicilerin karşısına çıkacak. Ek olarak 99 dolar maliyetle Apple Pen adlı dokunmatik ekran kalemi de tercih edilebilecek.

Apple’ın uzun süredir bocalama evresinde olan Apple Penna, yeni modelle birlikte ekstra enerjinin gelmesi bekleniyor. Bununla birlikte cihazın fiyatı bir hayli düşündürücü olacağa benziyor.

Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…