Şüphesiz ki 2017 yılının en çok konuşulan ve satılan telefonları arasında olacak iPhone 7 daha çıkmadan bir çok teori ortaya atıldı. Hadi beraber inceleyelim.

iphone-7-nasil-olacak

Apple iPhone 7 ile birlikte bir kaç değişimi de beraberinde getirecek gibi duruyor. Bu değişiklerden aklıma en çok takılan kulaklık jackının kaldırılması oldu. İyi bir ses kalitesine sahip olan ve görünüş olarak da gayet kaliteli olan iPhone kulakları nasıl mı kullanılacak? iPhone şarj aletlerinde görmüş olduğumuz çift tarafıyla da cihazı şarj edebilen Lightning bağlantısıyla birlikte kablolu kulaklıklar kullanılabilecek. Peki klasik iPhone kulaklığı bu port ile nasıl kullanılabilir?

lighting-port-iphone-7-nasil-olacak

Lightning portuna takılacak bir Lightning to Jack adaptörü ile bu sorun kolay bir şekilde çözülebilir.

 

lighting-to-jack-iphone-7-nasil-olacak

iPhone 7 özellikleri için bir diğer örnek söylenti ise sızdırılan bir resimle ortaya çıkan dual – lens kamera kullanılması olacak. Zaten bir telefon için mükemmel fotoğraf ve videolar çekebilen iPhone kameraları çift kamera teknolojisi ile daha da iyi yerlere gelebilir.

Tasarım olarak iPhone 6s‘e benzeyecek olan iPhone 7 için bir diğer teori ise serinin iPhone 7 olarak devam etmesi yerine iPhone Pro olarak devam etmesi. Her telefonu için 2 farklı tasarım çıkartan Apple eğer yeni telefonunu iPhone 7 olarak çıkartırsa isimleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak gelebilir. Bunun yerine teorilerdeki gibi iPhone Pro olarak gelirse ikinci telefon için gelecek yükseltme ekinin ise ne olacağı belirli değil.

iPhone 7’nin donanımsal olarak özellikleri hala bir teori olmakla beraber Tayvan merkezli dünyanın en büyük yarı iletken çip üreten şirketi olan Taiwan Semiconductor Manufacturing Company yani TSMC tarafından üretilen yeni nesil A10 işlemcilerin kullanılacağı tahmin ediliyor.

Çin’de internete sızdırılan iPhone 7 fotoğarfı ile birlikte iPhone 7 yorumları da her geçen gün hızla artmakta. Bu yorumlar arasında iPhone 7’nin pek de tatmin edici olmadığı yer alıyor. Fakat görmüş olduğum kadarıyla iPhone 7 kullanım ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak. Daha kaliteli fotoğraf çekimleri ile birlikte amatör olarak çekimi yapsanız bile basit bir manzarı bile çekerek fotoğrafın şahesere dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda iPhone 7 üzerinde kulaklık jackının kaldırılacağından bashetmiştim. Fakat burda ciddi sorunlar söz konusu. Herkes yatağında uzanırken telefonunu şarj edip müzik dinlemeyi sever. Şimdi ben Lightning portunu şarj için mi kullanayım müzik için mi? Koskoca Apple heralde iPhone 7 için kulaklık jackını kaldıracaksa bir de kablosuz şarj sistemi geliştirmiştir heralde. Ama cihazın daha ince olması için kulaklık jackını feda eden Apple acaba kablosuz şarj ekleyecek yer bulabilir mi? iPhone 7 için hala teori olarak duran özellikler bu şekilde. Sizin de iPhone 7 özellikleri hakkında bir teoriniz var mı? Eğer varsa yorum olarak belirtirseniz internette çığ gibi büyüyen iPhone 7 yorumları arasındaki yerini almış olur. iPhone 7 hakkındaki makalemi burada sonlandırmakla beraber sizleri venturebeat.com  üzerinde mobil muhabirlik yapan Evan Blast’in tweetiyle baş başa bırakıyorum.

Evan Blast’ın 23 Temmuz 2016’da attığı tweete göre Apple iPhone 7 12 Eylül haftası içerisinde Apple Store’larda satışa sunulacak. Mobil muhabirlik yapan Evan Blast bile yeni gelecek iPhone’un ismini bilemiyorsa düşünün bu teorilerin hangisi gerçek hangisi uydurmadır.