Kullanışlı bir ara yüzüne sahip olan Canva, kullanımı basit bir grafik tasarım programıdır. Geniş yelpaze altında sunulan çevrimiçi grafik araçları, değişik verilerin görsel açıdan daha etkili ve hoş bir tasarımın görünmesine olanak tanımaktadır.

Programın geniş yapısı altında ücretsiz olarak sunduğu tüm olanaklardan faydalanmak mümkün. Üstelik hem profesyonel hem de amatör olarak kullanım imkanı sağlanmaktadır. Değişik amaçlar doğrultusunda etkili bir görsel ortaya çıkarma şansı tanınıyor.

  • Belli bir zaman dilimi içerisindeki değişiklikler izlenebilir.
  • Net bir çözünürlük altında kaliteli tablo ve grafikler oluşturabilir.
  • Sektör bazında farklı firmalar için görsel oluştururken sınırsız bir tasarım imkanı sunar.
  • Fotoğraf düzenleme etmeni altında profesyonel ya da amatör kullanım imkanıyla istenilen sunumun yapılmasına olanak tanır.

Canva’nın Sunduğu Tasarım İmkanları

Günümüz teknolojinin tüm etmenlerini barındıran bu özel grafik programı, ücretsiz değişik tasarımların gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Böylece ücret ödenmeden kişisel olarak aklınızdaki farklı çizimleri ekrana dökme şansını değerlendirebilirsiniz. Her alan için ortak kullanım alanı yaratmaktadır.

  • Firmaların ürün ve hizmetler konusunda doğru bir imaj yaratmak için etkili logo tasarımları gerçekleştirilebilir.
  • Daha kısa süre içerisinde etkili reklam gerçekleştirebilmek adına afiş tasarımı profesyonel çalışma ile hazır hale getirilebilir.
  • Kartvizitler tasarlanabilir.
  • Müşterilerin rahatlıkla görebileceğiniz çözünürlük altında el ilanları hazırlanabilir.
  • İşveren gözünde etki yaratabilmek için doğru tasarımlarla özgeçmiş yaratılabilmektir.
  • İnfografikler de program dahilinde kullanılarak hayata geçirilebilir.

Hayal Et ve Tasarla

Kolay birkaç aşamayla birlikte, düşünceleriniz arasında bulunan birçok çalışmayı fiziksel olarak ortaya çıkarabilirsiniz. Öncelikle ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Ayrıca bunu Facebook ya da mail hesabı üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkün. Daha sonra bilgisayar üzerinden ya da internet aracılığıyla dilediğiniz bir görseli ekleyebilirsiniz. Sonrası ise size kalmış.

Birbirinden farklı tasarım alt yapıları kullanarak, kullanışlı ara yüzüyle etkili tasarımlar yaratabilirsiniz. İşletmeler için ya da öğrenciler tamamen kendilerinin yaratabilecekleri etkili grafikler tasarlayabilirler.

Fotoğraf düzenleme kısmı ise kolay kullanış yapısı sayesinde, değişik fotoğrafları bir araya getirilerek farklı tasarımlar yaratılmasına olanak tanımaktadır. Bu özel programı ücretsiz olarak hemen site üzerinden değerlendirmeniz mümkün. Ayrıca kitap kapağı, dergi kapak tasarımı gibi değişik özellikler de programla beraber profesyonel olarak gerçekleştirilebilir.