Protez saç sayesinde kaybedilen saçlara tekrar kavuşabilme fırsatı çoğumuzu heyecanlandırır. Cerrahi bir müdahale gerektirmemesi ve zahmetsiz bir uygulama olması nedeniyle insanlar çok fazla araştırma yapmadan protez saç siparişlerini verirler.

kesinlikle-protez-sac-yaptirmayin

Bu kişilerin bir kısmı kısa süre içinde hayal kırıklığına uğramalarına rağmen protez saçlarını kullanmaya devam ederken bir kısmı da protez saçlarını kullanmaktan vazgeçerler. Peki nasıl oluyor da insanlar bu kadar çok isteyerek yaptırdıkları protez saçlarından vazgeçebiliyorlar?

Bunun en büyük nedenlerinden biri sipariş vermeden evvel beklentilerin çok yüksek tutulması. Bu beklenti protez saç firmaları tarafından daha fazla satış yapabilmek adına bilinçli olarak yükseltilir. Bunlarla birlikte birde reklam amaçlı çekilmiş fotoğraflar ile videolar eklendiğinde (ki bu fotoğraf ve videolar çoğunlukla profesyonel kişiler tarafından saatlerce ve defalarca tekrarlanarak çekilir) beklentiler tavan yapar. Gerçek hayatta protez saç kullanmak çok daha fazla özveri ve ekonomik yeterlilik gerektirir. Onun içindir ki ilk defa protez saç kullanmayı düşünen kişileri uyarıyoruz.

  • Protez saç ünitelerinin, eskidikçe yenilenmeleri gerektiğinden masraflı bir yöntemdir.
  • Doğal görünümlü bir protez saç ünitesinin ömrü en fazla bir senedir. Buda her sene yeni bir saça para vereceksiniz demektir.2-3 sene kullanabileceğiniz protez saç sattığını iddia eden firmalara itibar etmeyiniz.
  • Yine protez saç kullanıcılarının en geç iki haftada bir bakım yaptırmaları gerekir. Bu süre istisnalar hariç hiç bir zaman 3-4 haftayı bulmaz. Zamanında yaptırılmayan bakımlar ve zamanında yenilenmeyen üniteler nedeniyle protez saçlarınız estetik görünümlerini kaybederler. O andan itibaren protez saç kullanmak zevk olmaktan çıkar. Protez saçlarınızın doğallıktan uzak görüntüsü nedeniyle mahcup olma riskiniz artar.

Neredeyse 20 seneye yakın bir süredir protez saç kullanan biri olarak söyleyebilirim ki…

  • Senede en az bir protez saç ünitesi ve 24 protez saç bakımını karşılayabilecek ekonomik yeterliliğiniz veya zamanınız yoksa kesinlikle protez saç yaptırmayın…

Protez Saç Market

Levent Başpınar