Kadınların vazgeçemediği en önemli nokta kesinlikle makyajdır. Makyaj yapmadan dışarı çıkmayan birçok insan vardır çevremizde. Hatta iki adımlık yere çıkarken bile makyajını yapan. Senenin trend renkleri kırmızı ve füme diyebiliriz.

Kırmızı Ruj ile Doğru Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj Teknikleri

Kıyafetlerde bile özellikle bu iki renk çok fazla kullanılıyor. İkisinin uyumu da oldukça güzel. Özellikle uzun füme,gri elbiselerin tamamlayıcısı olarak kırmızı ruju kullanıyoruz. Ortaya mükemmel bir görüntü çıktığı aşikar. Yalnızca dudakları ön plana çıkarak şekilde yapılan bu makyaj ve ruj yılın trendi. O zaman bakalım kırmızı ruj nasıl kullanılıyormuş.

Kırmızı Ruj ile Doğru Dudak Makyajı Nasıl Yapılır 2

Kırmızı Ruj Dudak Makyajı

Eğer ruju dudaklarınıza sürdükten bir kaç dakika sonra rengi değişiyorsa, bilin ki bu sizin renginiz değildir. Daha çok buğday ve açık tenlilere yakışan bu renk bu sene dudaklardan silinmiyor. Doğru kırmızı tonu bulduktan sonra her şey daha kolay olacaktır. Kalıcılığını arttırmak adına rujunuzu sürmeden önce etrafına çerçeve şeklinde kalem çekmelisiniz. Hem sürerken taşırmamak için hem de daha rahat sürebilmek adına kolay bir yöntem oluyor. Tabi ki rujunuzla aynı renklerde olmalıdır. Unutmamak gerek ki dudaklarınızı ten renginize göre dudak kalemi ile boyarsanız da dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir. Bordo ruju kullandığınız zaman kesinlikle diğer makyajlarınızı hafif tutmalısınız. Allığınız hafif şeftali tonunda olmalıdır. Mesela gözleriniz daha geri planda olmalı. Sadece tek yere odaklamalısınız. Makyajınızın sade olması sebebi ile kıyafetiniz de aynı oranda sade olmalıdır. Yalnızca dudaklarınız ön planda olmalıdır. Bu durum takılar içinde geçerlidir. Açık renk kıyafet ile tercih edilmemelidir. Esmer, koyu tenliyseniz kırmızıdan ziyade vişne çürüğü rengi sizin için uygun olacaktır. Siyah bir elbise ile bile sizin altın parçanız olacak olan bu ruj, etrafınızda ki insanların gözlerini kamaştıracak.

Kırmızı Ruj ile Doğru Dudak Makyajı Nasıl Yapılır 3

Eskiden özel günler de tercih edilen kırmızı ruj ve kırmızı renkleri artık günlük hayatımızda da karşımıza çıkıyor. Basit tişörtlerle bile kullanılan bu renk uzun bir süre kalıcılık yaratacağa benziyor. Hal böyle olunca kimse kırmızıdan vazgeçemeyecek. Yaş farketmeden herkesin dudağında görebilirsiniz. Elbette yaşına uygun sürenler için gayet cool gözüküyor ama küçük yaştaki kızlar için henüz sürülmemesi gereken iddialı bir renk oluyor.

Kaynak