Kurban kesmek büyük bir özen gösterilmesi gereken bir ibadettir. Kurban için kesilecek olan hayvana kesinlikle eziyet edilmemelidir.

Bunun için kesim alanlarının bu işe müsait olması gereklidir ve aynı zamanda kesimi yapacak kişinin deneyimli olması çok önemlidir. Hayvan fazla acı çekmeden kesim işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bunu yanı sıra bunu bir et elde etme işlemi gibi görmeyip bir ibadet olduğu bilincinden ayrılmamamız gerekir. Bu şekilde yapacağımız kurban kesimleri Allah katında daha değerli olacaktır. Kendimize kurban kestiğimiz gibi çevremizde kurban kesmeyen veya ihtiyacı olan kişilere de etlerimizden pay vermeliyiz. Pay vermenin yanı sıra maddi durumu yetenler diğer ihtiyaç sahipleri içinde kurban kesebilirler.

Kişiler ihtiyaç sahipleri için kurban kesmek istediklerinde bunu Kurban bağışı yaparak gerçekleştirebilirler. Vuslat Derneği olarak bu konuda gerçekleştirdiğimiz kampanyalar sayesinde kurban bağışı yapmak isteyenlere hizmet verilmektedir. Derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen kesimler her zaman büyük bir özen içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kesim için uygun kesim alanlarında yapılan kesim işlemlerinde hayvanlara eziyet edilmeden doğru yöntemlerle çalışılmaktadır. İslami usullerden ayrılmayarak vekalet alınarak kesimler yapılmakta ve aynı zamanda kesim bittiğinde sizlere bilgilendirme mesajları gönderilmektedir. Elde edilen etler ise gerçek muhtaç sahiplerine özenli bir çalışma ile dağıtılmaktadır. Sizlerde derneğimizin bu eşsiz hizmetinden yararlanarak Kurban Bayram’ında yaşadığınız mutluluğu ihtiyaç sahipleri ile paylaşabilirsiniz. Yurtiçi kurban bağışı fiyatları 600 liradır ve yurtdışı fiyatları ise 400 liradır. Otuz ülkede yapılan çalışmalarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için 0212 659 28 80 telefon numarasını arayabilir ödemelerinizi banka hesapları, posta çeki ve online ödeme yöntemlerini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

vuslat.org.tr