LG Display, TV ve akıllı telefondan sonra monitör pazarına giriş yaparsa şaşırmamak gerek. Çünkü uzun zamandır OLED’lerde olan piksel bozulması problemi iyileştirildi ve böylece OLED monitörlerin yolu açıldı. Hatta CES 2016’da LG, OLED monitör tanıtabilir. En azından Koreli şirket kapalı bir etkinlik yapmayı planlıyor.

ETNews’in sektörden farklı kaynaklara dayandırdığı raporuna göre LG, monitörler için OLED paneller geliştirmeye başladı ve şirket bu konuda tüm yeteneklerini ortaya koyuyor. Eski görüntünün yeni görüntüde iz bırakması nedeniyle şimdiye kadar monitörlerde OLED’in kullanılması yasaktı. PC’lerde kullanılan monitörler, TV’lere göre daha yüksek frekansa sahip olduğu için piksel sıkıntısına karşı daha hassas. Bu hatada piksel bozulmasının suçu var.

Şimdi ise problem olmadığından pazarda işler biraz daha değişecek gibi. OLED panel siyah ve diğer renklerdeki sunumuyla, diğer monitör seçeneklerine göre alternatif olabilir. Ayrıca OLED’in tepki hızı normal LCD’ye göre çok daha iyi. Bu da OLED panele avantaj sağlıyor. Monitörler için seri üretimin tarihi ise şimdilik belirsiz. LG Display’den gelen açıklamaya göre şu anda daha çok TV’ler için OLED tedariği yapılıyor.