Nexus 4’ten bu yana sıkı ilişkiler içirişinde olan LG ve Google’dan önemli bir ortaklık duyurusu daha geldi. LG’den yapılan basın açıklamasına göre Google’ın “Play Movies ve TV” servisleri LG Akıllı TV’lerde kullanıma sunulacak. LG söz konusu servisleri akıllı TV’lere getiren güncellemeyi 100’e aşkın ülkede kullanıma sunmaya başladı. Kademeli olarak dağıtılan güncelleme için ülkemiz kullanıcıları ne yazık ki bir süre bekleyecek; zira 104 ülke arasında Türkiye yer almıyor.

İlginizi çekebilir; Vestel Venus V3 Tanıtıldı!

 

Google Play Movies ve TV, LG akıllı TV’lerde

Google’ın Play Movies ve TV servislerini Android TV dışında ilk defa başka bir platformda kullanılmasının önünü açan anlaşmaya göre LG akıllı TV kullanıcıları Google’ın geniş medya arşivinden yararlanabilecek. Bulut temelli içerikler ayrıca Android işletim sistemli cihazlarla senkronize içerisinde olacak. Bu sayede kullanıcılar içeriklerini Android cihazlarda sürdürebilecek. 

Google’ın Play Movies ve TV servisleri ilk olarak WebOS tabanlı LG akıllı televizyonlar için kullanıma sunulmaya başlandı. NetCast 4.0 ve 4.5 tabanlı TV’ler içinse güncelleme önümüzdeki aydan itibaren yayınlanacak.

LG Smart TV’lerde Google Play Movies ve TV servisleri kullanılabilecek