LG’nin halihazırda sadece Güney Kore’de satışta olan süper akıllı telefonu V10’u bu haftadan itibaren dünya piyasalarında satışa çıkaracak. LG V10 ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hong Kong’da kullanıcılarla buluşacak. Telefonda daha sonra kademeli olarak Kuzey Güney Amerika, Avrupa, Asya, Latin Amerika, Ortadoğu ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nda boy gösterecek. 

LG’nin V serisi ilk akıllı telefonu V10 zengin bir multimedya deneyimi sunmak için tasarlandı. Çift ekran, çift ön kamera ve Manuel Video Modu LG V10’nun başlıca ayırt edici özellikleri. 3.000mAh kapasiteli pille gelen LG V10’da 64GB’lık dahili depolama alanı microSD kart desteğiyle genişletilebiliyor.

İlginizi çekebilir; LG’nin süper telefonu V10 kutusundan çıktı

32 bitlik Hi-Fi ses kalitesi sunan LG V10’da 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü Kuantum IPS ekran yer alıyor. İkinci ekran ise 2.1i nç büyüklüğünde ve 160x1040p çözünürlüğünde. 64 bit altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemcisinden güç alan telefona 4GB LPDDR3 RAM eşlik ediyor.

İlginizi çekebilir; LG V10’un ilk kamera örnekleri yayınlandı

Düşme ve darbelere karşı dayanıklı bir kasa içeren LG V10’nun ön ve arka kameraları oldukça iddialı. Arkada f/1.8 diyafram açıklığında OIS 2.0 özellikli 16MP kamera yer alıyor. Bu kamera çift LED flaş ve lazer otofokus sensörüyle destekleniyor. Ön kısımda ise çift kamera bizleri karşılıyor.  5MP’lik ön kameralar 80 ve 120 derecelik açılarda çekimler gerçekleştirirken, LG her iki kamerada görüntüleri birleştirmek için özel bir algoritma kullanıyor. LG V10’da “Multi-View” özelliği sayesinde telefondaki üç kamerayı kullanarak aynı anda farklı noktalardan video çekmek mümkün. Kullanıcılar çekim sonrası en iyi görünen videoyu telefonuna kaydedebiliyor.

LG’nin parmak izi tarayıcına sahip ilk telefonu V10’da ayrıca Bluetooth 4.1, 8.6mm kasa kalınlığı, 192 gram ağırlık ve rüzgar gürültüsünü önleyen bir filtre yer alıyor. 

LG V10 tanıtım videosu

LG V10 dünya piyasalarında satışa çıkıyor