Microsoft’un Windows 10 Mobile için özel şekilde keyifırlamış olduğu sanal klavye uygulaması, kullanıcıların tek elle daha rahat klavye kullanımını olası kılan özel bir klavye tipine sahipti. Windows on Mobile’de bu özelliğe sahip olduğu halde iOS için uyarlanacağının bildirilmesinin sonrasında bu işletim sistemi için de aynı özelliğe sahip olup olmayacağı bilinmeyen “Word Flow” isimli uygulama, Microsoft yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre iOS’e özel yeni bir tek el moduyla kullanıcılara sunulacak.

Windows on Mobile’de yer alan sürümüne göre çok daha farklı bir tek el moduna sahip olacak olan Word Flow, bu modunu iOS işletim sistemine özgü olan kelime tahmini ile birleştirmiş olarak karşımıza çıkacak. Word Flow’un tek el modunu, klavyenin kolay bir şekilde sağa yahut sola kaydırılmış hali olarak tanımlayan Windows on Mobile insanların aksine Word Flow’u kullanacak olan iOS kullanıcılarının tek el modunda kullandıkları klavye tipi daha farklı olacak. IOS kullanıcıları için klavye sağ veya sol alt kısımdan çıkmış çeyrek daire şeklinde görünecek.

Şekil şekilde farklı olmasının yanı sıra parmak kaydırma, emoji kullanımı özelleştirmelerine de sahip olacak olan Word Flow’un net bir yayınlanma tarihsel bulunmamakta. Ama bu uygulamanın tanıtımını yapan TheVerge yazarları gelecek birkaç ay içerisinde Word Flow’un iOS’e de geleceğini bildirdiler.

Kaynak: AppleInsider