Eve ne zaman bir misafir çocuğu gelse her zamanki gibi bir soruyla karşılaşıyorum: “Abi ben de oynayabilir miyim?”

Ve her zamanki gibi istemeye istemeye de olsa o bilgisayara o çocuğu oturtmak ve oynatmak gerekiyor, yoksa hemen ağlamaya başlar ve işler daha da çığırından çıkar. Şimdi geldik çocuğa oynatılacak oyuna. Ufacık çocuğa gidip de Dirt 3 açamam, açsam da oynayamaz zaten. E o zaman ne yapmalıyım? Araba oyunları arasında yüzlerce seçenek olmasına rağmen tabi ki de internet üzerinde bulunan birini açarım.

Tabi daha ben açamadan resimi görüp “Abi bunu aç, abi bunu aç! Bir sürü oyunlar var!” sesleriyle birlikte en son bir oyuna karar verilir fakat oyun 10 dakika oynandıktan sonra diğer bir aşama gelir. “Abi sen oyun oyna ben izleyeyim.” Bu soru sorulmasa aslında ben ne güzel işlerime devam edeceğim ama bu soru da gelince hemen dayanamadan bir korku oyunu açıyorum. Burdaysa yardımımıza Outlast geliyor. Zaten misafir çocuğu burdaki bir kaç sahneden sonra hemen kayboluyor ve uzun bir süre daha adım atmıyor.

Her misafir çocuğu için boş misafirliklerde bilgisayarı olan bir abiyi rahatsız etmek müthiş bir eylemdir. Olayları biraz da çocuk açısından düşünecek olursam araba oyunları her çocuğu kendine çektiği gibi, bu sayfalarda oyunlara giriş yapmak ve bu oyunları kolayca oynamak da mümkün olmalıdır. Çocukların klavyede yazmayı öğrenene kadar bizi rahatsız ederek oyun açtırmaktan başka bir şansı ne yazık ki yoktur. Yön tuşlarının etkin şekilde kullanıldığı, yer yer fare ya da diğer tuşlardan da yararlanılan oyunlar arasında Simpsons ailesinin oyunları, Şimşek McQueen oyunları, ülkemizde çok meşhur olan Dolmuş Oyunu, Usta Direksiyon Oyunu ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Bu makalemde sizlere misafir çocuğuyla başa çıkmak için alternatif bir site olan www.oyunlaroyna.tc sitesini tanıttım. İçerisinde bulunan araba oyunlarıyla misafir çocuğuyla çok kolay bir şekilde başa çıkabilirsiniz.