Bu yazımda kargo firmalarının yerini acil ve şehir içi evrak gönderilerinde almaya adım adım ilerleyen moto kurye servisi hakkında bilgiler vereceğim.

Bildiğiniz üzere kargo firmalarının genel sorunlarından birisi de günlük olarak kargo servisine çıkması ve bunun yanı sıra kargonuzun 17:00’a kadar teslim edilmemesi halinde diğer gün kargoya çıkacak olması. Bir de kargo araçlarının evrak gibi belgeler için bile bütün gün trafikte adrese gitmek için vakit harcaması da cabası.

İşte bu gibi sorunlarla başa çıkmak için güzel bir alternatif olarak moto kurye tercih edilebilir. Otomobil ya da ticari araç yerine şehir içlerinde motorsiklet kullanarak zamandan tasarruf sağlayarak gün içerisinde teslim edilmesi gereken evrak veya paketlerinizin taşınması için en iyi çözüm olarak sunulan moto kurye servisi son zamanlarda rağbet görmeye başlamıştır.

Moto kurye sayesinde 17:00 sonrası ileti gönderimi olması, evraklarınızın mesai saatleri sonrasında da çalışan firmalara iletilmesi veya acileyet durumu olan bir paketin ulaştırılması gibi durumlarda ise çok önemli bir artı olarak yansımaktadır.

Peki moto kuryenin bu gibi artılarının yanı sıra dikkat edilmesi gereken önemli faktörler nelerdir? Öncelikle moto kurye tercih edecekseniz bunu ne için kullanacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Örneğin telefon tamiriyle uğraşmakta olduğunuz bir atölyeniz var ve gün içi tamir ettiğiniz telefonu 17:00 sonrasında bile müşterinize ulaştırmak istiyorsunuz. Eğer çoğu gün bu şekilde yapmanız gerekiyorsa moto kurye hizmeti alacağınız yerden kiralık kurye alabilir ya da fiyatlarınızda indirime sahip olmak için abonelik gibi hizmetlerden faydalanabilir ve uzun vadede daha fazla kar yapabilirsiniz. Bir örnek daha vermek gerekirse ev yemekleri yapmakta olduğunuz bir işletmeniz ve aynı zamanda yaptığınız işleri internet ortamına taşıdığınız için bulunduğunuz bölge dışında da belirli bölgelere de hizmet vermektesiniz. Eğer kendi motorsikletli elemanınız yoksa ya da başka sebeplerle moto kurye tercih etmek istiyorsanız burada da aynı şekilde abonelik ve kiralık kurye hizmeti sizin için uygun olacaktır.

Yukarıda saymış olduğum faktörlerin yanı sıra çok sayıda evrakla uğraşmakta olduğunuz bir işle meşgülseniz ve bunları çoğu zaman gün içerisinde teslim etmeniz gerekiyorsa işte bu durumda da moto kurye hizmetinin yanı sıra kiralık kurye veya abonelik çok daha mantıklı olacaktır.

Paketler büyüdükçe ya da alım adresi ve teslimat adresi arası mesafe dolayısıyla taşıma ücreti arttıkça teslimat için moto kurye servisleri de çoğu zaman araçlı kurye olarak hizmet vermektedir. Bu da taşıma sorumluluğu kapsamınca yapılmaktadır.

Yukarıda da canlı olarak gördüğünüz üzere İstanbul çoğu zaman fazlasıyla yoğun olmaktadır. Bu durumda göndereceğiniz evrak veya paketin zamanında İstanbul içerisindeki bir alıcıya ulaşmasının tek bir mantıklı çözümü kalmış oluyor: moto kurye.

Moto kuryenin artıları ve uyulması gereken faktörleri hakkında konuştuktan sonra şimdi size İstanbul’da bulunan bir moto kurye firmasından bahsetmek istiyorum. Firmanın adı MS Moto Kurye. 2011 yılında sektöre giren, taşımacılık ve moto kurye alanında hizmet veren, işlerini zamanında sonuçlandırma politikasıyla hareket eden ve alanındaki diğer firmalara nazaran kendisini ayırt ettirmiş bir firmadır.

Moto kurye hizmetinde “Gece Kurye, VIP Kurye, Express Kurye ve Arabalı Kurye” olmak üzere 4 kategoriyle birlikte hizmet vermektedir. Bunların yanı sıra daha önce de söylemiş olduğum kiralık kurye ve abonelik hizmetlerini de bünyesinde barındırmaktadır. Eğer siz de belirtmiş olduğum faktörleri bulunduruyorsanız ve moto kurye servisi almak istiyorsanız MS Moto Kurye‘nin internet sitesini ziyaret edebilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.