2013 yılında “Cihazlar ve Servisler” bölümü 7.2 milyar dolar karşılığında Microsoft’ta satılan Nokia, 2016 yılında tekrar akıllı telefon piyasasına dönecek. Microsoft ile yapılan anlaşma gereği gelecek yıla kadar telefon tanıtamayacak olan Nokia, uzun bir süredir iş ortakları arıyor.

Nokia’nın önümüzdeki yıl kullanıcılarla buluşturacağı telefon ya da telefonlar Android işletim sistemiyle çalışacak. Şirket bünyesinde geliştirilen ve ismi uzun zamandır dillendirilen Nokia C1 şu sıralar tekrar gündeme geldi.

İlginizi çekebilir; Playstation Plus Aralık 2015 Ücretsiz Oyunları Açıklandı

Nokia C1 hem Android hem de Winodws 10 Mobile çalıştıracak

Nokiapoweruser sitesi tarafından paylaşılan yeni görüntü Nokia C1’in tasarımını gözler önüne seriyor. Telefonun tasarımından ziyade Nokia C1’in iki farklı işletim sistemiyle poz vermesi asıl dikkat çekilmesi gereken husus oldu. Ön plandaki Nokia C1, Nokia’nın Android cihazlar için geliştirdiği Z Launcher ile çalışırken, arka plandaki Nokia C1’de ise Windows 10 Mobile işletim sistemi yer alıyor. Bu detay Nokia C1’in iki işletim sistemini de bir arada sunacağı ihtimalini doğurdu.

2016’nın ikinci yarısında çıkış yapacak telefon için Nokia’nın Nokia N1 tablette olduğu gibi Foxconn ile işbirliği yapması bekleniyor.  

Nokia C1, Android ve Windows 10 Mobile’ı bir arada sunacak