Samsun’da bir kişinin bıçaklanarak öldürüldüğü kavgaya karıştıkları iddiasıyla 2’si tutuklu 3 kişinin yargılanmasına başlandı.

Olay, İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi Dr.Kamil Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi’nin kesiştiği yerde 4 ay önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Engin A. (35) ile Yadigar E. (29), Dursun E.(34) ve Salim S.C.(28) arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Engin A., Yadigar E.’yi göğsünden bıçaklandı. Olayda Dursun E. bıçakla elinden ve dirseğinden, Engin A. ise darp sonucu kafasından yaralandı. Olayda Engin A. ile ölen Yadigar E.’nin kardeşi Dursun E., tutuklandı.

Engin A., Dursun E. ve tutuksuz bulunan Salim S.C., hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında Engin A., kendini savunarak, “Olay gecesi büfeye sigara almaya gittim. Dursun E. sıranı bekle diye küfür etti. Dursun E.’nin yanında 5-6 kişi vardı. Kavga çıktı. Gözümü hastanede açtım. Yadigar E.’nin nasıl bıçaklandığını bilmiyorum. Üzerimde bıçak vardı ancak çıkardığımı hatırlamıyorum. Yadigar’ı kim öldürdü bilmiyorum” dedi.

Olayda kardeşi ölen ve kendisi de yaralanan Dursun E., “Sigara almak için büfeye gittik. Selim ile kardeşim Yadigar araçta bekliyordu. Engin yanıma gelip büfe önünde sıraya girmemi istedi. Bu sırada benimle tartıştı. Sanık Engin küfür etti. Ben de bir kez vurdum. Ayağım kayıp yere düştüm. Kalkmaya çalışırken Engin bizi bıçakla kovaladı. Elimden ve dirseğimden bıçakla yaralandım. Boğuşma yaşandı. Bıçağı Engin’in elinden almaya çalıştık. Selim bizi ayırmaya çalıştı. Bu sırada kardeşimin göğsünden bıçaklandığını fark ettim. Bu olayın etkisiyle Engin’e tekme atıp kafasını kaldırıma vurdum. Amacım Engin’i öldürmek değildir. Öldürmek isteseydim elinden aldığımız bıçak ile öldürürdüm. Selim olaya karışmadı. Sadece kavgayı ayırdı” dedi.

Selim S.C. de hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Küfür yüzünden kavga çıktı. Ben sadece kavgayı ayırmak için çaba harcadım” şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti tutuklu bulunan Dursun E.’nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verirken, duruşma ertelendi. – SAMSUN