Türkiye’de görmeye alışık olduğumuz şerit led sistemleri güzel bir şekilde dizayn edilirse görsel bir şölen sunabilmektedir.

online-led-alisveris-merkezi

Bundan yaklaşık bir kaç ay öncesinde ledavm.net üzerinde odamdaki bilgisayar masasını sıradanlığından kurtarmak için kumandalı şerit led sipariş edip bilgisayarımın arkasına döşemiştim. Kumandada 15+1 farklı renk seçeneği ve bir kaç görsel şölen sunacak da 4 adet özellik mevcut. Ek olarak geceleri de gece lambası olarak kullanmak için şerit led kumandası ile parlaklığı kısalabilir ve renk rahatsız etmemesi için mavi olabilir.

online-led-alisveris-merkezi-rgb-serit-led-kumanda

RGB olarak alınan şerit led yanında kumanda ile alınabilmektedir. Bu şekilde olunca istediğiniz rengi seçebilir ve özellikeri kullanabilirsiniz. RGB yani Red Green Blue ile kırmızı, yeşil ve mavi renkleri belirli oranlarda karıştırılarak diğer renkler elde edilmektedir. Her rengin açılması ile de beyaz renk elde edilmektedir.

online-led-alisveris-merkezi-rgb-serit-led-kirmizi

online-led-alisveris-merkezi-rgb-serit-led-yesil

online-led-alisveris-merkezi-rgb-serit-led-mavi

Yukarıdaki örneklerimde de görebileceğiniz üzere odanızdaki rutinliği şerit ledler sayesinde bozabilir, odanıza apayrı bir görüntü katabilirsiniz. Şerit ledin kumandasına bulunan Fade efekti ile renkler arasında yumuşak geçişler yapabilirsiniz. Bu arada örneğin kırmızı rengindeyken parlaklık kısmaya basarsanız kırmızının parlaklığı düşerken fade efektinde parlaklık kısmaya basarsanız değişim süresi uzayacaktır. Bu şekilde kendinize uygun bir hızı seçip yanına bir de müzik açıp istediğiniz bir müzikle birlikte bir şeyler içebilir ve bu görsel şölenin tadını çekebilirsiniz.

Şerit ledler ile alçıpanlarınızı da dekore edebilir ve tavanlarınızda çok daha hoş bir görüntü elde edebilir ve evinize gelen misafirlerinizi etkileyebilirsiniz. Bunun yanı sıra dış cephe şerit ledleriyle evinizin dışına da görsel bir şölen yapabilir ve geceleri fade efektiyle bırakarak dışarıdan geçenlerin etkisini çekebilirsiniz. Yukarıda benim kumadamı atmıştım. Fakat bu kumandanın bir çok değişik sürümü mevcut.

online-led-alisveris-merkezi-rgb-serit-led-kumanda-profesyonel

Yukarıdaki şerit led kontrol kumandası ile 25 metreye kadar şerit ledlerinizi 5-10 metre mesafeden kontrol edebilirsiniz.

online-led-alisveris-merkezi-rgb-serit-led-kumanda-profesyonel-2

Bu şerit led kontrol kumandası ile birlikte ise 15 metre uzunluğa kadar şerit ledlerinizi 15-30 metre kadar uzaklıktan kontrol edebilirsiniz. 12 ana 4 ara renk özelliği ile bu kumanda da çok güzel işler yapabilir.

LedAVM üzerinde başka ne gibi ürünler mi satılıyor? Aydınlatmaya dair aklınıza gelebilecek çoğu ürüne LedAVM üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Led spot ve led projektör gibi bir çok ürün mevcut. www.ledavm.net adresini ziyaret ederek daha fazla ürüne ve bilgiye ulaşabilirsiniz.