Ön ödemeli kartlar internette alış veriş yapmak, çeşitli platformlarda ödeme yapmak isteyen kişiler açısından en uygun ödeme yöntemi olarak gösterilebilir.

paykasa-kart-on-odemeli-elektronik-sistem

Ön ödemeli elektronik sistem olarak isimlendirilen bu yöntem sayesinde kartı satın alıyor ve bu ödeme yöntemiyle ödeme yapmanızı kabul eden sitelerde alış veriş yapabiliyorsunuz. Alış verişlerinizi tamamlamak için ise sadece size verilmiş olan şifreyi, e-pin kodunu girmeniz yeterli oluyor. Yani hakkında tam olarak bilgi sahibi olmadığınız ve tam olarak güvenemediğiniz sitelerde bile güven içinde alış veriş yapabiliyorsunuz. Çünkü herhangi bir kimlik bilgisi ya da ödeme kartı bilgisi vermeniz gerekmiyor. Girdiğiniz e-pin kodu ise hiçbir kişisel bilgi içermiyor, sadece alış verişin tamamlanmasını sağlamak için kullanılan güvenlik kodu yerine geçiyor. Dolayısıyla Paykasa kart başta olmak üzere ön ödemeli elektronik ödeme sistemleri, internet üzerinde kullanabileceğiniz en uygun ve mantıklı ödeme sistemleri olarak görünüyor.

Kartları satın almak da çok kolay. Yetkili bayi sitesine giderek Paykasa kart satın al alternatifini kullanabiliyorsunuz. Farklı miktarlarda belirlenmiş olan kartlardan size uygun olanı seçiyor ve mobil ödeme/kredi kartı gibi yöntemlerle ödeme yapıyorsunuz. Bu ödemeden sonra saniyeler içinde size ulaştırılan 16 haneli ve taklit edilmesi imkansız e-pin kodunu kullanarak da istediğiniz siteden alış veriş yapabiliyorsunuz. Karttaki bakiyenin tamamını kullanmadığınız takdirde de Paykasa kart bozdurma alternatifinden faydalanma olanağınız bulunuyor. Bu işlemi gerçekleştirerek kartta kalan bakiyenin kendi hesaplarınıza transfer edilmesini sağlayabiliyorsunuz. Detaylı bilgi almak için: paykasaa.com web sayfasını ziyaret ediniz.