Domain kelimesinin Türkçe karşılığı özünde web sitesinin fiziksel adresinin karşılığıdır. Yani internet üzerinde ki kelimelerin veya rakamların resmileştirdiği isimlerdir.

Aynı zamanda domain şirketlerin İnternetteki kimliğidir. Bir şirket veya kişi İnternette yer almak isterse öncelikle domain satın alınmalıdır.

Domain, uluslararası ve yerli domainler olarak 2 gruba ayrılmaktadırlar. Uluslar arası domain, ABD’den ICAAN konsorsiyumuna bağlı firmalardan alınır ve ilk başvuran alır kuralı bulunmaktadır. Yerli domain ise uluslar arası domain gibi aynı uzantıyı alır ancak sonuna temsil ettikleri ülkenin internet takısını alır.

Promosyon Nedir?

Promosyon, firmaların kendilerini ve ürünlerini müşterilerine tanıtmaktır. Pazarlama amacıyla yüksek etkisi olan tanıtım aracıdır. Gelişmekte olan reklam dünyasında firmalar promosyonlarının, günlük hayatta çok kullanılan ve devamlı el altında olmasıyla aslında en büyük reklam kaynağıdır.

Özendirme anlamına gelen ajanda, anahtarlık, kupa ve kalem gibi promosyon ürünleri ile geniş kitlelere tanıtım yaparak ürünün sürümünü sağlayacak çalışmalar yapılmasıdır.

Kupon Kodu Nedir?

Online ticaret sitelerinin müşterilerini çekmek için birçok araç kullanılmaktadır. Bu şekilde hem siteye müşteri çekmek hem de var olan müşterilerin satışlarının devamını sağlamak hedeflenir. Bu araçlardan biri kullanımı yaygın olan kupon kodu uygulamasıdır.

Kupon kodları, müşterilerin yaptıkları alışverişin ödeme sayfasına gelindiğinde görülen toplam tutara kolayca uygulanabilecek şekilde hazırlanmış özel olarak hazırlanmış kelimelerdir.

Bu kupon kodları yapılan alışverişlerde tutara veya orana bağlı olarak uygulanabilmektedir.

Domain alışverişi yapmadan önce bahsetmiş olduğum promosyon kupon kodları incelemek mevcut dolar kuruyla fazla fiyatlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Sizlere bu konuda https://www.domainpromocodes.com/coupons/Godaddy-Turkiye/ adresini incelemenizi önerebilirim. Örnek olarak Ayda 4.99tl ye hosting paketi + Ücretsiz Domain kodu ile birlikte normalde 12 ay için bir domaine ödeyeceğiniz fiyata yanında hostinge de sahip olabiliyorsunuz. Benim hostinge ihtiyacım yok derseniz CJC99COM kupon koduyla birlikte .com domaininizi 24.99 TL’ye kaydebilirsiniz. Daha fazlası için adresi ziyaret etmeyi unutmayın.