Sektörün en güvenilir analistlerinden biri olarak gösterilen ve Apple’a yakınlığıyla bilinen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni bir rapor yayınladı. Analist tarafından yayınlanan rapora göre Apple 4 inçlik iPhone planlarını hala rafa kaldırmış değil. Kuo’ya göre son iki yıldır dillendirilen 4 inçlik iPhone, 2016’nın ilk yarısında tanıtılacak.

iPhone 5S’in devam modeli olacak 4 inçlik iPhone’da metal kasa kullanılacak. Apple A9 işlemcisinden güç alacak telefon iOS 9 işletim sistemiyle çalışacak. Analiste göre kullanıcılar hala 4 inçlik telefonlara ilgi gösteriyor. Ming-Chi Kuo bu noktada daha kararlı bir iddia ortaya atarak 4 inçlik iPhone’nun 20-30 milyon arasında satacağını öngörüyor. 

4 inçlik iPhone, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’taki A9 işlemcisinden güç alacak olsa da,  3D Touch ekran teknolojisinden yoksun olacak.

ilginizi çekebilir; Bu defa Samsung Galaxy J3’ün fotoğrafları sızdı

Popüler analist Apple’ın 2016’da duyuracağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu. Apple A10 işlemcisinden güç alacak telefonlar bir kez daha 4.7  ve 5.5 inç büyüklüğünde ekranlara sahip olacak. Kuo’ya göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın ayırt edici özelliklerinden biri de RAM kapasitesi olacak. Apple daha büyük ekranlı iPhone’da daha fazla RAM kullanacak. Henüz kesin değil fakat iPhone 7’de 2GB RAM, iPhone 7 Plus’ta ise 3GB RAM’in yer alması bekleniyor. 

Rapor: 4 inçlik iPhone, Apple’ın gündeminden düşmüş değil