Merhaba arkadaşlar , bugün uzun bir süredir geliştirmeye devam ettiğim ve Şubat ayında açılacak olan oyunumuzun bir tanıtım yazısını hazırlamak istedim . Birçok Türk bloggerdan da destek aldım , bu değerli bloggerlara ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Haydi bakalım “Saltay Menajer” adlı menajerlik oyunumuz neyin nesiymiş, yapımında ne gibi zorluklar çekilmiş, insana ne gibi katkıları varmış…

Saltay Menajer

2016 yılı Şubat ayında oynanmaya açılacak olan Saltay Menajer adlı yerli yapım online menajerlik oyunumuzun diğer online menajerlik oyunlarından farkları:
1 – Oyuncuları takım adı, oyuncu adı gibi konularda özgür bırakıp dilediği ismi koyabilme özgürlüğü.

2 – Türk Yapımı. 🙂

3 – Oyunculara FORUM, SSS (Sıkça Sorulan Sorular), Anlık Sohbet, Mesajlaşma Sistemi gibi birçok alanda sosyalleşebileceği platformlar sunmakta.

4 – Her daim zevkini, kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik güncellemelerin yapılması.

5 – Gözü fazla yormuyor fakat görsellik yönünden kullanıcıyı tatmin etmesi.

6 – Oyunda samimi bir havanın oluşmasını isteyen geliştiriciler.

 

Saltay Menajer oyunu henüz açılmadan önemli birkaç rekora imza attı, bakalım o rekorlar neymiş 😉 :

1 – Türklerin yaptığı tarayıcı tabanlık tek online menajerlik oyunu.

2 – Bir insanın tek başına yaptığı ilk online oyun.

3 – 15 yaşındaki bir geliştiricinin yaptığı ilk online oyun.

 

Projenin arkasında SsB Yazılım yatıyor . Oyunun garip yanı ise bir geliştiricinin hem yazılım (frontend , backend) hem tasarım (web tasarım , grafik tasarım , 3 boyutlu mimari çizim) hem de SEO yapması. Yine bir başka güzel yanı ise oyunda oyun için en önemli para birimi olan ST’nin ucuz ve mobil ödeme şeklinde yapılabilmesi. Yine geliştirici, oyunda gerçek para yatıran ile yatırmayan ama emek sarfeden arasındaki güç farkını azalttığını da belirtiyor.

Oyunun mantığı oyuncuları antrenman yaptırmak, takımın stadyumunu, personelini geliştirmeye; oyun planı ile rakibini alt edecek stratejiler planlama, can alıcı transferler yaparak rakiplerinden bir adım öne geçme, lig maçları yaparak takımını tüm dünyaya tanıtmak, dostluk maçlarıyla gerçek hayattaki arkadaşlarınızla rekabet etmek, simülasyon maçlarıyla stratejinizi değerlendirmek konuları üzerine kurulu olup DÜNYANIN EN BÜYÜK MENAJERİ OLMA  becerinizi test ediyor. Oyun açıldığında tam 28 farklı dil desteği olacağı belirtilen Saltay Menajer oyunu oynama da yanında yat cinsinden 🙂 .

 

DAHA NE DURUYORSUNUZ , STRATEJİNİZLE FUTBOL DÜNYASINA HÜKMEDİN !

Oyundan bazı görüntüler :

MTU2YTJhMGIxMmE2NDY MTU2YTJhMGIxMjVlZDM MTU2YTJhMGIxMjAxMDI

Tanıtım yazısı tanıtımın yapıldığı lansmandan alınmıştır.