Önümüzdeki aylarda sanal gerçeklik gözlüğü pazarına yeni cihazlar girecek. HTC ve birkaç firma cihazlarının tüketici modelleri üstünde ayarlamaları yapıyor.

Samsung ise sanal gerçeklik kavramına daha önce adım attı. Bu ay başlarında Amerika’da Gear VR’ın tüketici sürümünü çıkardı. Gear VR anavatanında da kullanıcılarla buluştu. Yeni bir rapor cihazın Kore’de bir gün içinde tükendiğini belirtiyor. Neler olduğuna birlikte bakalım.

Rekor satış

KoreaHerald’ın makalesine göre Samsung Gear VR, Güney Kore’de 2000 adet olarak piyasaya sürüldü ve çıktığı gibi bir gün içinde tükendi. 2000 adet düşük bir rakam olarak görünebilir, ama bu durum tüketicilerin büyük ölçüde sanal gerçeklik pazarına ilgili olduğunu da ortaya koyuyor.

Gear VR’ın Kore’deki satış fiyatı 112 dolar (129.800 Won). Kabaca çeviriyle 327 TL civarında. Sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 ve S6 Edge ile uyumlu. Yaklaşık 100 kadar oyun ve film tarafından destekleniyor.

Gear VR sonuçta akıllı telefonla kullanılan bir cihaz. Potansiyel rakiplerine oranla düşük fiyatıyla sanal gerçeklik dünyasına adım atmanın en uygun yollarından biri. 2016’da Samsung’un başka bir özel sanal gerçeklik gözlüğü çıkarmak istediğine dair bazı söylentiler var. Sanal gerçeklik hakkındaki düşünceleriniz nedir? Sanal gerçeklik gözlüğü almayı planlıyor musunuz?