Son zamanlarda sosyal içerik siteleri üzerinde sosyal medya ya da başka bir siteden daha çok vakit geçirdim. Bunun nedeniyse içeriklerin çok zevkli olması.

Hayatın her yönünden türlü türlü içeriklerin bir arada bulunduğu bir yer, ne kadar güzel değil mi? İlgi alanımdan bir makaleye girdiğimde aynı alanda onlarca içerikle karşılaşmak okumak açısından o kadar iyi ki vakit nasıl geçiyor anlamıyorum bile. 😀

Genellikle sosyal içerik platformları teknoloji ve bilim kategorisi üzerinde pek durmaz fakat Neotempo diğer sosyal içerik platformlarından farklı olarak  her kategori üzerinde keyifle okunabilecek bir çok kategoriye sahip.

Bildiğimiz gibi son dönemlerde internette yapılan kişilik analizli testler de bir hayli popüler. Eğer siz de bu testleri keyifle çözüyorsanız Neotempo’dakilerin tam size göre olduğunu söyleyebilirim. Sitedeki testler aşk testleri, kişilik testleri ve psikolojik testler olarak 3 bölüme ayrılmış durumda. Testlerin cevaplarına göre ortaya çıkan sonuçlar ise çözenleri kimi zaman şaşırtıyor, kimi zaman ise insanı gerçekten çok eğlendiriyor. Ama tabi ki hepsinin basit bir test olduğunu unutmamak gerek.

Sitenin bunlar dışında da pek çok kategorisi var. Burçlar, yaşam, politika, gündem, ekonomi, dünya ve spor olarak adlandırılan bu kategorilerde kişisel zevklerinize göre erişip okuyabileceğiniz yüzlerce kaliteli içerik bulunuyor. Özellikle Yaşam kategorisindeki ilginç haberlere bakmayan geçmeyin derim. Ayrıca bir internet sitesinde en çok vakit geçirdiği alan fotoğraflar ya da videolar olanlar içinde Neotempo’da çok sayıda güzel fotoğraf ve ilginç video mevcut. Yepyeni filmlerin fragmanları ya da evinizde yapabileceğiniz kolay kurabiye tarifleri de sitede bulunan videoların arasında yer almakta.

Bunların yanı sıra Neotempo, Türkiye’de dergi yayıncılığının en güçlü kuruluşlarından Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.’nin internet üzerinde açtığı ilk “sosyal paylaşım ağı ve haber sitesi”. Dergi ve habercilik tecrübesini internete özel yayın anlayışı ile yansıtan bu platform, etkileşimli yeni medya kavramının bir karşılığı oluyor.

Siz de benim gibi internette geçirdiğiniz vakti çok daha verimli ve keyifli kılmak istiyorsanız Neotempo’yu bir ziyaret etmenizi öneririm. Pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz! Başka bir yazıda görüşmek üzere, keyifli okumalar dilerim.