Popüler dijital oyun satış platformlarından Steam, PC oyuncularının artık en çok tercih ettiği platformlardan birisi. Şu sıralar ise özellikle Noel, yılbaşı vs. gibi etkinliklerden dolayı oyunlarda çeşitli indirimler olabiliyor. Ancak Steam’da geçtiğimiz gün ilginç bir sorun meydan gelmeye başladı.

Steam, dün akşamdan beri herhangi bir kullanıcıya, herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini göstermeye başladı. Yani Steam’in masaüstü uygulamasını açan bir kullanıcı sağ üstte yer alan üyelik ismine tıkladığında hesap detayları kısmında kendi bilgileriyle değil, tamamen başka bir kullanıcının bilgileriyle karşılaşıyor.

Bu gerçekten çok ciddi bir güvenlik açığı. Mesela sizin kişisel bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçme ihtimali bulunuyor.

Ayrıca bazı kullanıcılar ise Steam’in ana sayfasına giriş yaptıklarında Rusça ya da herhangi rastgele bir dil ile karşılaştıklarını belirttiler. Bu da zaten başka bir kullanıcının kişisel bilgilerinin sizin hesabınıza tanımlanmasından dolayı kaynaklanıyor.

Öte yandan Steam yetkilileri bu sorunu fark ettikten sonra hizmeti kapattılar ve birkaç saatlik hata giderme çalışmasının ardından yeniden hizmete açtılar. Belirtilene göre 1 saatten daha kısa bir süre süren bu güvenlik açığı şu an itibariyle düzeltilmiş gibi görünüyor.

Peki siz böyle bir sorunla karşılaştınız mı?